Cadillac bude v budoucnu přepravovat lidi elektrickými drony

Automobilka Cadillac, respektive její mateřská společnost General Motors, představila na právě probíhajícím veletrhu technologií CES svou vizi pro cestování budoucnosti. Plánuje elektrické autonomní drony.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Genral Motors představili na veletrhu CES několik futuristických konceptů vozidel, mimo jiné i dron, který by měl přenášet pasažéry. Nutno podotknout, že se zatím jedná jen o koncept. Představil se i samořídící autobus, který společně s dronem patří do řady Cadillac Halo. Oba dopravní prostředky mají velmi lesklé, černo-stříbrné barvy a vzhled z daleké budoucnosti.

„Připravujeme se na svět, kde pokrok v elektrické a autonomní technologii umožňuje osobní leteckou dopravu,“ uvedl během prezentace Michael Simcoe, šéf globálního designu GM. „Je to koncept navržený pro okamžik, kdy bude mít čas zásadní význam a pohodlí bude vším.“ 

eVTOL(jak se nazývá vertikálním vzletovým vozidlům) by měl být přizpůsoben přistávání na  střechách výškových budov, stejně jako helikoptéry a řidič by neměl být zapotřebí. Byl by také vybaven devadesáti kilowattovým motorem a komunikačním systémem spojujícím dron se zemí

Celý koncept, jak vysvětlil Simcoe, má ukázat světu, jak by mohla vypadat autonomie a luxus Cadillacu v „ne příliš vzdálené budoucnosti“. Tyto koncepty jsou samozřejmě navrženy tak, aby vyjadřovaly, jak důležité je zajímat se o budoucnost dopravy, která se podle názoru GM soustředí na elektrifikaci, automatizovanou technologii vozidel a služby související s automobily. 

Zdroj: Techcrunch.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me