Foto: Freepik

Tato recenze je určena pro ty, kteří se zabývají tvorbou obsahu online, jako jsou video tvůrci, učitelé, manažeři projektů, a všichni, kteří hledají snadno použitelný nástroj pro zachycení obrazovky. Bez ohledu na to, zda jste začínající tvůrce obsahu, který potřebuje nahrávat své prezentace, nebo zkušený youtuber, který hledá spolehlivý software pro tvorbu tutoriálů, recenzí a demontáží, Movavi Screen Recorder nabízí nástroje a funkce pro dosažení vašich cílů.

Přívětivé uživatelské rozhraní a snadná navigace

Jednou z klíčových předností Movavi Screen Recorder je jeho přívětivé uživatelské rozhraní, které umožňuje snadnou navigaci a ovládání i pro uživatele s minimální zkušeností. Stačí jen pár kliknutí a uživatelé jsou připraveni na záznam své obrazovky. Díky intuitivnímu designu není složité se naučit základní funkce a začít vytvářet obsah ihned po instalaci.

Široká škála funkcí

Movavi Screen Recorder nabízí širokou škálu funkcí, které umožňují uživatelům zachytit různé typy obsahu a upravit je podle svých potřeb. Nové funkce, jako je nahrávání skrolování, umožňují zachytit obsah, který se nevejde na jednu obrazovku, což je ideální pro zachycení obsahu webových stránek, dokumentů nebo dlouhých chatů.

Kreslení tvarů přímo ve videu a plánovač nahrávání dávají uživatelům širší možnosti přizpůsobení a úprav svých nahrávek. Tato funkčnost umožňuje vytvářet interaktivní obsah, který oslovuje diváky a zvýrazňuje klíčové prvky záznamu. Nevím jak vy, ale já jsme se na počátku své tvorby potýkal s problémem, jak nahrávat svůj obsah, ať už na recenze nebo jako gameplay her.

Začal jsem třeba využívat nativní nástroj zabudovaný ve Windows 11, ale záhy jsem narazil na problém, protože se sám po nějaké době prostě vypnul. Problém byl ten, že jsem místo jednoho videa z gameplaye měl tři a musel jsem je ve video editoru spojit a následně exportovat.

U tohoto nástroje se mi to nestalo a navíc mi umožňuje daleko více funkcí., než jen nahrávat celou obrazovku nebo jedno okno. Za sebe tak mohu nabídku funkcí jen chválit a doporučit to na základě vlastní zkušenosti dál. Pokud chcete tvořit profesionální obsah, nemůžete používat podprůměrné free nástroje.

Flexibilní možnosti zvuku a videa

Další významnou vlastností Movavi Screen Recorder je jeho schopnost zachytit nejen obrazovku, ale také zvuk z mikrofonu nebo systému, a dokonce i obraz z webové kamery. Tato flexibilita umožňuje uživatelům vytvářet různé typy obsahu, včetně tutoriálů, prezentací, videí a dalšího.

Možnost nahrávat zvuky z mikrofonu a systému zajišťuje, že uživatelé mohou vytvářet obsah s kvalitním zvukem a vysokou profesionalitou. Můžete například mít gameplay, kde je zároveň váš záznam z webkamery a výstup z mikrofonu. Tím se automaticky zařadíte mezi profesionální tvůrce.

Jednoduchá integrace

Movavi Screen Recorder nejenže nabízí vynikající podporu a širokou škálu funkcí, ale také se snadno integruje s existujícími pracovními postupy uživatelů. Možnost zachytit obrazovku a nahrát obsah bez problémů usnadňuje tvorbu obsahu a umožňuje uživatelům efektivně pracovat s různými typy médií.

Základní návody

 1. Nahrání prezentace:
 1. Otevřete svou prezentaci a spusťte Movavi Screen Recorder.
 2. Vyberte oblast obrazovky, ve které je vaše prezentace.
 3. Případně zapněte zvuk systému, aby bylo možné zaznamenat zvuk přehrávaný během prezentace.
 4. Klikněte na tlačítko „Start Recording“ a spusťte prezentaci.
 5. Po dokončení klikněte na tlačítko „Stop“ a uložte nahrávku.
 6. Vytvoření video tutoriálu:
  • Spusťte aplikaci nebo proces, který chcete nahrát.
  • Otevřete Movavi Screen Recorder a vyberte oblast obrazovky, kterou chcete zaznamenat.
  • Případně zapněte zvuk systému a mikrofonu pro záznam hlasového komentáře.
  • Klikněte na tlačítko „Start Recording“ a spusťte demonstraci procesu.
  • Po dokončení ukončete nahrávání a upravte video případně v aplikaci Movavi Video Editor.
 7. Zachycení online kurzu:
  • Otevřete prohlížeč a přihlaste se ke svému online kurzu.
  • Spusťte Movavi Screen Recorder a vyberte oblast obrazovky s videem kurzu.
  • Případně zapněte zvuk systému pro zachycení zvuku kurzu.
  • Klikněte na tlačítko „Start Recording“ a přehrajte kurz.
  • Po dokončení klikněte na tlačítko „Stop“ a uložte nahrávku pro pozdější prohlížení.
 8. Tvorba screenshotů a anotací:
  • Spusťte Movavi Screen Recorder a vyberte možnost zachycení obrazovky.
  • Vyberte oblast obrazovky, kterou chcete zachytit, a klikněte na tlačítko pro záznam screenshotu.
  • Pokud je potřeba, použijte nástroje pro kreslení tvarů a anotací přímo na snímku.
  • Uložte screenshot do požadovaného formátu.
 9. Streamování hraní her:
  • Spusťte svou oblíbenou hru a otevřete Movavi Screen Recorder.
  • Nastavte oblast obrazovky pro zachycení hry.
  • Zapněte zvuk systému a mikrofonu, pokud chcete streamovat hlasové komentáře.
  • Klikněte na tlačítko „Start Recording“ a začněte hrát.
  • Po skončení hry klikněte na tlačítko „Stop“ a uložte nahrávku.

Závěrečné hodnocení

V závěrečném hodnocení lze konstatovat, že Movavi Screen Recorder představuje vynikající nástroj pro záznam obrazovky s širokým spektrem funkcí a intuitivním uživatelským rozhraním. Jeho flexibilita a snadné ovládání z něj činí ideální volbu pro tvůrce obsahu, vzdělávání, i běžné uživatele.

Jedním z hlavních pozitivních bodů je rozmanitost funkcí, které program nabízí. Od možnosti zachycení oblasti obrazovky po nahrávání zvuku a videa z různých zdrojů, Movavi Screen Recorder umožňuje uživatelům přizpůsobit své záznamy podle individuálních potřeb.

Dalším klíčovým prvkem je snadné ovládání a uživatelské rozhraní, které je intuitivní a přívětivé pro uživatele všech úrovní dovedností. Bez zdlouhavého učení se mohou uživatelé rychle a efektivně naučit používat program a vytvářet profesionálně vypadající záznamy obrazovky.

Přidanou hodnotou je také podpora a aktualizace, které Movavi poskytuje. Uživatelé mohou očekávat pravidelné aktualizace a podporu v případě potřeby, což zvyšuje celkovou spolehlivost a uživatelskou spokojenost.

Celkově lze tedy konstatovat, že Movavi Screen Recorder splňuje očekávání v oblasti záznamu obrazovky a poskytuje uživatelům nástroj, který je snadný a efektivní pro tvorbu obsahu, vzdělávání a mnoho dalších aplikací. Za sebe ho můžu doporučit, protože Movavi Screen Recorder patří na základě mého testování k tomu nejlepšímu na trhu. Pokud prostě tvoříte obsah a chcete být profesionálové, musíte mít i profesionální nástroje. Jinak je to na vaší tvorbě extrémně znát.

Děkujeme společnosti Movavi za zapůjčení Movavi Screen Recorder.

Zdroj: uživatelské hodnocení IT pro Tebe, informace poskytnuté společností Movavi