Twitter má nového majitele za 64 miliard – desetina patří Elonu Muskovi

Elon Musk před časem uváděl ve svých příspěvcích na Twitteru informaci, že chce vybudovat vlastní sociální síť ve stylu Twitteru. Zřejmě si to rozmyslel, protože se nyní objevila zpráva, že právě Elon Musk zakoupil akcie představující asi desetinový podíl ve společnosti Twitter za 64 miliard korun.

Foto: Pixabay

Nedávno jsme vás informovali o tom, že známý americký podnikatel a miliardář, Elon Musk, uvažuje o tvorbě vlastní sociální sítě ve stylu Twitter (zde). Původní spekulace o tvorbě vlastní sociální sítě se však nepotvrdily, protože nyní uveřejnila agentura Reuters, že Elon Musk zakoupil akcie sociální sítě Twitter.

Dohromady vlastní 73,5 milionů akcií této společnosti v hodnotě 64 miliard korun, což je zhruba 9,2 % společnosti. Stejně jako vše, co souvisí s Elonem Muskem, tak i hodnota akcií společnosti Twitter prudce vzrostla, a to o více než 25 procent. V tuto chvíli se tak prodávají za zhruba 50 dolarů za jedinou akcii. Jeho investice se tak rázem znásobila.

Foto: Pixabay

Elon Musk je známý mimo jiné jako vášnivý uživatel sociální sítě Twitter a většinu svých nápadů, úspěchů i neúspěchů sdílí s veřejností právě přes tuto sociální síť. Důkazem jeho popularity na Twitteru je i počet jeho odběratelů, který činí 80 milionů lidí. Na základě jeho příspěvků pak vznikají četné články v médiích po celém světě.

Minulý rok například pomocí obyčejných příspěvků na Twitteru zahýbal velice silně s hodnotou nejpopulárnější kryptoměny Bitcoinu, ale také ethereem či dogecoinem. Pro zvýšení hodnoty uveřejnil jen příspěvek, že jeho společnost je chce nakoupit. Co Elon Musk zamýšlí s Twitterem dál je otázka, ale dá se jen těžko předpokládat, že to bude pokojný akcionář bez nějakých nápadů.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV