Recenze monitoru Viewsonic VG2756V-2K: Silný monitor pro videohovory

Videohovory jsou v dnešní době naprosto nedílnou součástí nejen každého zaměstnance, ale také osobního života. Právě díky videohovorům nám je umožněno stýkat se z očí do očí se svými blízkými, i když jsou třeba na druhé straně světa. Pokud komunikujete přes videohovor jen občas, můžete použít svůj mobilní telefon, ale pokud je to váš denní chleba, měli byste si pořídit něco lepšího.

Foto: Pixabay

Právě těmito problémy se zabývali vývojáři společnosti Viewsonic a zkonstruovali monitor VG2756V-2K, který je vybaven 1080p webovou kamerou, mikrofonem a 5 W reproduktory. Naštěstí máme možnost tento monitor otestovat a výsledky testování naleznete v následujícím článku.

Technické specifikace monitoru VG2756V-2K:

 • Velikost displeje: 27 palců, poměr stran 16:9

 • Rozlišení: 2560×1440

 • Typ panelu: IPS LCD

 • Obnovovací frekvence: 60 Hz

 • Adaptive-Sync: Žádný

 • HDR: Žádný

 • Porty: 1x USB-C s režimem DisplayPort a podporou napájení 90 W, 1x USB-B pro připojení k PC, 2x USB-A, 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, 1x Ethernet (RJ45), 1x 3,5mm audio

 • Nastavení stojanu: Výška, otočení, náklon, pivot

 • VESA montáž: Ano, 100×100 mm

 • Webová kamera: 1080p se světelným pruhem

 • Mikrofon: Vestavěný s potlačením hluku

 • Reproduktory: Ano, 2x 5W

VZHLED

Již na první pohled působí monitor velice elegantně a je vidět, že byly použity kvalitní materiály. Monitor je stabilní a pevně stojí na svém místě. Zkoušeli jsme monitor natočit a různě s ním třást, ale monitor setrval v nastavené pozici, i když natáčení monitoru jde poměrně lehce. Na horní straně uprostřed je pak modul s webovou kamerou a na dolní straně se nachází panel s ovládáním a reproduktory.

Foto: IT pro Tebe, autor: Vendula Erlebachová

Součástí monitoru je i všestranný ergonomický strojan, který umožňuje nastavení výšky, náklonu, otočení a dokonce i otáčení o 90 stupňů (v obou směrech) pro použití v režimu na výšku. Stojan je jednoduchý, kompaktní a pevný, s plochým základem, který minimalizuje jeho prostor na stole.

Tyto parametry jsou pak velice důležité, zvláště pro svou kancelář, ať už pracujete z domova či ve firemní kanceláři. Jeho zaměření na business sektor je patrné i z designu, kde vývojáři použili ladné linky s matně černými plastovými panely a matnou černou látkou přes reproduktory. Design je zároveň univerzální, a proto se hodí do každého interiéru.

FUNKCE

Již na začátku našeho článku jsme uvedli, že se jedná o monitor určený pro videohovory a tomu odpovídají i jeho funkce. Zatímco běžná webkamera na notebooku či na mobilním telefonu má menší rozlišení a váš obličej bývá potemnělí, zde je naprosto jiná situace. Vývojáři integrovali do tohoto monitoru dvojici LED světel, která mají za cíl osvětlit a rozjasnit vaši tvář během videohovorů.

Vzhledem k tomu, že rozlišení webové kamery je 1080p, je kvalita přenášeného videa skutečně dobrá. Pro úplnost musíme ale dodat, že kvalita videohovory není v tomto případě limitována webovou kamerou, ale kvalitou vašeho internetového připojení. Samotná kamera má pak na horní straně monitoru výsuvný modul, takže ji můžete vysunout jen v případě potřeby.

Tím, že je kamera zasunutá v těle monitoru je zároveň chráněna před prachem či mechanickým poškozením. Zasunutím kamery navíc dojde k automatickému vypnutí mikrofonu. Testovali jsme i úroveň potlačení hluku, kdy jsme postupně přidávali intenzitu okolního hluku a výsledkem bylo, že nikde nevznikaly žádné ozvěny a funkce potlačování okolního hluku fungovala dle očekávání. Za zmínku určitě stojí i maximální svítivost, která je 310 nitů, což je více než běžný průměr.

KONEKTIVITA

Na zadní straně monitoru se pak nachází poměrně široká paleta portů, jako například USB-C s podporou DisplayPort a režimem napájení 90 W, USB-B, dvakrát USB-A, jeden HDMI, jeden DisplayPort 1.2, jeden Ethernetu a na závěr jeden konektor, za který musíme ViewSonic poděkovat, a to 3,5 mm jack pro klasická sluchátka.

Pokud totiž potřebujete pracovat doma a děti již spí, můžete si dát sluchátka a dále nerušeně pracovat. Monitor si pak můžete nastavit dle potřeb díky tlačítkům na zadní straně. V nabídce možností nastavení je pak různá obrazová kvalita, použití přednastavených profilů gama, kalibrace barev v šesti osách či úprava teploty barev.

ZVUK

Reproduktory mají výkon 5 wattů a jsou dostatečně hlasité. Podle našeho testování plně vyhovují svému účelu, což jsou videohovory, sledování filmů či poslouchání hudby. Zvuk z reproduktorů je čistý a bez jakéhokoliv praskání či šumu. Nečekejte však nadupané herní reproduktory s vychytanými hloubkami. Jde zkrátka o takový lepší průměr.

PODÁNÍ BAREV

Ohledně barevného gamutu zde můžeme hovořit opět o lepší střední třídě, ovšem velice uspokojivá je hodnota sRGB, která je 100% a 82% DIC-P3. Těmito hodnotami rozhodně překonává většinu monitorů i ze střední třídy, které obvykle mají pouze 77% DCI-P3. V praxi to zjednodušeně znamená, že černá je skutečně černá a že barevný kontrast je působivý.

ZÁVĚR

Když shrneme veškeré výše uvedené skutečnosti, zjistíme, že monitor Viewsonic VG2756V-2K je velice kvalitním monitorem s nadprůměrným podáním barev. Jako hlavní výhodu určitě uvádíme kvalitní webovou kameru, potlačení okolního hluku, integrovaný mikrofon, dva reproduktory, přisvětlovací diody pro videhovory a také integrovaný konektor pro audio jack 3.5 mm. Tento monitor rozhodně ocneí každý nejen pro pracovní účely, ale také jako všestranný monitor do domácnosti.

Zdroj: uživatelské hodnocení IT pro Tebe, informace poskytunté společností ViewSonic

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV