Místo dárku přijde lidem podvodná SMS, kde vás oberou o desítky eur

Vánoce se nemilosrdně blíží, a to znamená jediné – prudce stoupne zájem o e-shopy, a to jak tuzemské, tak zahraniční. Kvůli nové legislativě však je běžné, že vám může přijít upozornění od celní správy, abyste uhradili daň či clo za drahou zásilku. Právě to se však snaží zneužít podvodníci, kteří lidem rozesílají podvodné SMS jménem Celní správy ČR, které odkazují na podvodné stránky.

Foto: Pixabay

Na těchto stránkách jsou lidé vyzváni, aby uhradili určitou částku. Mluvčí celní správy však upozorňuje, že Celní správa tímto způsobem s občany nekomunikuje. Sama pak dala na své oficiální webové stránky varování před těmito falešnými SMS, kde se odkazuje na zboží číslo 910029334.

Podvodníci používají obvykle dvě telefonní čísla se zahraniční předvolbou pro zasílání zpráv, která střídají. Po otevření uvedeného odkazu se na webové stránce občan dozví, že má uhradit clo ve výši 49 eur, popřípadě je částka vyčíslená i v českých korunách.

Foto: Pixabay

Celní správa ČR pak uvádí, že za poslední týden eviduje desítky nahlášených případů. Dále tento úřad vyzývá občany k obezřetnosti a doporučuje si přinejmenším zkontrolovat, že se jedná o skutečný web Celní správy ČR a že účet, na který hradíte poplatek je vedený u České národní banky.

Zdroj: TN.nova.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV