Meta v Česku spustí na Instagramu nové bezpečnostní funkce pro rodiče a teenagery

Čeští rodiče a jejich potomci se na Instagramu a ve všech Meta Quest headsetech do konce roku dočkají nových funkcí, které jim mají pomoci vytvořit bezpečnější prostředí. Novinky dnes oznámila společnost Meta, bezpečnostní opatření vznikla ve spolupráci s odborníky a již několik měsíců fungují v USA, teď postupně dochází i k jejich zavádění v Evropě.

Foto: Pixabay

Rodiče budou mít nově možnost získat dohled nad instagramovým účtem svého dítěte, a to po přijetí pozvánky, kterou rodič či dítě odešle. Dostanou tak přehled například o tom, koho dospívající uživatel sleduje, kolik času tráví na sociálních sítích nebo mít možnost stanovit přestávky a denní limit používání Instagramu. 

Spolu se zmíněnými funkcemi společnost Meta otevírá Rodinné centrum. Jde o vzdělávací stránku, která rodičům pomůže s lepší orientací v online světě a současně poskytne rady, jak se svými dětmi správně hovořit o online tématech.

Nové možnosti získají i samotní teenageři. Aby zefektivnili čas strávený na Instagramu, testuje Meta novou funkci nudge”. Pokud se dospívající uživatel věnuje v online prostoru stále stejnému tématu, tato funkce bude zasílat upozornění s podněty na jiné téma. Dojde také k rozšíření funkce Připomenutí přestávek”, která už dnes uživatele upozorňuje na nadměrný čas strávený na sociálních sítích. Tato upozornění budou mít podobu Reels, ve kterých budou vystupovat mladí tvůrci.  

Veškerý proces probíhá v souladu s Úmluvou OSN o právech dítěte (UNCRC). Zájmy dětí jsou pro společnost Meta zásadní, a proto vedle zajištění bezpečí na internetu také usiluje o zachování jejich digitálních práv. Zmíněné funkce sice dovolují rodičům větší dohled nad dospívajícími, ale současně je zachována jejich autonomie.

Novinky budou od září dostupné ve Velké Británii, Francii a Německu. Během podzimu ji budou moci využít rodiče i teenegaři ve zbytku Evropy.  

Zdroj: tisková zpráva společnosti Meta

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me