Hlas známé postavy ze Simpsonů namluvil celé pražské MHD

Kdo by neznal americký animovaný seriál Simpsonovi, který si zamilovalo hned několik generací. Nyní si všichni tito fanoušci přijdou na své, protože v pražském MHD budou pravidelně slýchávat známý hlas.

Foto: Pixabay

Po zhruba 26 letech, kdy část autobusových a tramvajových zastávek namluvila Dagmar Hazdrová, ji vystřídá známý dabér a herec Jan Vondráček, který daboval Vočka. Byl vybrán na základě ankety pořádané dopravním podnikem, kterého se zúčastnilo okolo 200 000 cestujících, a z toho pro Vočka bylo 124 316 cestujících.

Anketa pak na webu dopravního podniku běžela od konce května do půlky června tohoto roku. Pražský náměstek pro dopravu, Adam Scheinherr, k tomu uvedl toto: „Chci moc poděkovat paní Dagmar Hazdrové, jejíž hlas skoro 30 let patřil k pražské povrchové dopravě. Nástupce Jan Vondráček to po paní Hazdrové rozhodně nebude mít jednoduché, ale jsem přesvědčený, že Pražané vybrali správně.“ 

Jan Vondráček měl s nahrávkami začít již v létě a mimo jiné musí namluvit třeba 1 600 hlášek pro tramvaje. Do prvních vozů by pak měl být hlas Vočka vpuštěn již nyní, během podzimu. Jako první přijdou na řadu tramvaje a v těsném závěsu budou následovat i autobusové a příměstské linky.

Zdroj: iPrima.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me