Foto: Pixabay

Za něco málo přes čtyři roky AppGallery přilákala přes 580 milionů měsíčních uživatelů s 10% ročním nárůstem mimo Čínu, přičemž v Evropě má více jak 45 milionů aktivních uživatelů. V rámci své globální strategie pracoval tým AppGallery na tom, aby HUAWEI po celém světě přinesl ty nejoblíbenější aplikace a hry. 

Zároveň spolupracovali s místním vývojáři na zabezpečení a spuštění nejoblíbenějších aplikací na místních trzích. To pomohlo vytvořit AppGallery jako skutečně konkurenceschopnou aplikační platformu, která se řadí mezi tři nejlepší tržiště aplikací na světě.

Ocenění Newsweek vyzdvihuje podporu vývojářů

Ocenění “Vycházející hvězda” magazínu Newsweek je prvním oceněním aplikace HUAWEI AppGallery na výstavě spotřební elektroniky IFA. Ocenění především opěvuje odměny, které AppGallery poskytuje nejen spotřebitelům, kteří mají přístup k prémiovému obsahu a využívají výhod propagačních akcí, včetně voucherů, kuponů, speciálních nabídek a HUAWEI bodů, ale také poskytovatelům obsahu, kteří dostávají obchodní i marketingovou podporu od HUAWEI s cílem zvýšit stahování jejich aplikací na platformě.

Jsme potěšeni, že nás Newsweek ocenil. Zákazníci HUAWEI využívají AppGallery každý den a těží z důkladně upraveného obsahu a odměn, ať jsou kdekoliv na světě. Ocenění je důkazem kvality platformy a partnerů, jejichž aplikace propagujeme a dodáváme,” řekl při přebírání ceny na IFA 2022 Jamie Gonzalo, víceprezident Huawei Mobile Sevices.

AppGallery je nyní k dispozici ve více než 170 zemích a regionech. Zejména v Evropě se za poslední rok zvýšil růst počtu aktivních uživatelů za měsíc. HUAWEI investoval i do propagace a dalšího rozvoje své platformy, spolupracoval s vývojáři na podpoře inovací, optimalizaci jejich aplikací s cílem co nejlepšího zážitku pro uživatele. Nárůstu popularity AppGallery určitě přispěla i důležitost, se kterou HUAWEI přihlíží na otázku bezpečnosti, díky čemu pomáhá zachovat bezpečné a soukromé prostředí pro svoje uživatele. 

K dnešnímu dni se více než 5,75 milionů vývojářů z celého světe zaregistrovalo do vývojářské aliance HUAWEI, což vedlo k integraci více než 216 000 aplikací. To představuje meziroční nárůst 147 %. V roce 2021 měla AppGallery celosvětově přes 432 miliard distribucí aplikací, což je o 12 % více než v roce 2020. Mimo Čínu zaznamenalo množství distribucí také ohromující meziroční nárůst o 56 %.

Portfolio aplikací v AppGallery roste každým dnem, přičemž je rozdělená do 18 kategorií. Například v bankovnictví patří mezi nejlepší aplikace Revolut a Curve, v kategorii životního stylu je to Tinder, Viber, JD Sports, Just Eat a Getir. Pro pomoc s cestováním a navigací si spotřebitelé volí Bolt, Scyscanner, Trivago a Booking.com. 

Mezi nejoblíbenější herní aplikace se řadí GameLoft, Might&Magic, Era of Chaos a Asphalt 9, zatímco další známé aplikace jako je Telegram, Deezer, TikTok a Snapchat, patří mezí nejvíce stahované. Platforma také spotřebitelům umožňuje bezpečný a aktualizovaný přístup k jakékoliv aplikaci, kterou potřebují.

O AppGallery:

AppGallery je chytrý a inovativní ekosystém, který umožňuje vývojářům vytvářet jedinečné zážitky pro spotřebitele. Naše jedinečné jádro HMS umožňuje integraci aplikací do různých zařízení, což přináší větší pohodlí a plynulejší zážitek – a to je součástí HUAWEI širší strategie „1+8+N“.

Naší vizí je z AppGallery vytvořit otevřenou inovativní platformu pro distribuci aplikací, která je přístupná spotřebitelům, a zároveň přísně chrání jejich soukromí a bezpečnost a poskytuje jim jedinečný a chytrý zážitek. AppGallery je jedním ze tří největších tržišť aplikací na celém světě a nabízí širokou škálu globálních a místních aplikací v 18 kategoriích včetně navigace a dopravy, zpráv, sociálních médií a dalších. AppGallery je k dispozici ve více než 170 zemích a regionech s více než 580 miliony aktivních uživatelů měsíčně po celém světě. Huawei spolupracuje s 5,75 miliony vývojářů po celém světě a v roce 2021 dosáhla celková distribuce aplikací z AppGallery 432 miliardkrát.

Zdroj: tisková zpráva společnosti Huawei