Ve WhatsAppu už nepřijdete o své zprávy – vývojáři ale ukázali své nedostatky

WhatsApp je největší chatovací platformou vůbec, a proto je s podivem, že některé funkce vůbec nemá a nebo jsou nedokonalé. Nově přišla možnost pro uživatele přenést celou svou historii chatů mezi operačními systémy Android a iOS. Je zde však celá řada omezení a samotný přenos není dokonalý, protože nedokáže přenést veškeré informace. Vývojáři WhatsAppu tak ukazují své nedostatky, protože po tak dlouhém vývoji nedokážou zařídit něco tak jednoduchého, jako je přenos informací mezi dvěma zařízeními.

Foto: Pixabay

Společnost Meta, která provozuje nejpopulárnější chatovací aplikaci WhatsApp, se zaměřuje stále více na novinky a funkce pro tuto platformu. Mnoho uživatelů například od samého počátku trápila skutečnost, kdy při přechodu mezi operačními systémy Android a iOS neměli žádnou možnost, jak si uchovat historii svých konverzací. Ty pak byly nadobro ztraceny.

Novinka, která přišla v poslední aktualizaci aplikace WhatsApp, nově umožňuje zachování celé historie nezávisle na operačním systému. Ze strany uživatelů jde o vítaný krok, protože se mnohdy rozhodovali při výběru mobilního telefonu právě podle toho, aby jim zůstala celá historie komunikace.

Foto: Pixabay

I když se toto řešení může zdát jako ideální, tak podle mnohých není. Díky nové funkci si můžete přenést do nového operačního systému svou profilovou fotografii, chaty, obrázky i videa. Co prozatím nejde převést jsou třeba historie hovorů či vaše jméno. Převod historie je navíc podmíněn aktualizovanou verzí operačního systému a zařízení musí být zcela nové nebo uvedeno do továrního nastavení.

Je trochu s podivem, že tak obrovská technologická společnost, jako je Meta, která vytváří i vlastní virtuální svět metaverse, nedokáže uložit vaši historii do jediného souboru, který se třeba přes Bluetooth přesune do nového zařízení, kde se extrahuje a celá historie se zkrátka jednoduše přenese. Z programátorského hlediska je zapotřebí pouze mít stejně pojmenovány proměnné pro aplikace v různých operačních systémech.

Zdroj: TN.nova.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV