Foto: Pixabay

Instagram přidává nové funkce pro spolupráci, tvorbu a sdílení videí Reels, díky nimž je práce s videem výrazně jednodušší a efektivnější. Nové nástroje umožní uživatelům sdílet příběhy se svými sledujícími revolučním způsobem.

Videa kratší než 15 minut získají nástroje pro kreativní úpravy a půjdou zobrazit přes celou obrazovku displeje. Snadněji také půjde stříhat a upravovat vlastní videoklipy. Novou funkcí je i Dual, umožňující nahrávat oběma kamerami mobilního zařízení zároveň. 

Foto: Pixabay

Nové nástroje umožní: 

  • Remixování fotek: pokud uživatel remixuje fotografii, automaticky vyskočí zelené okno, které umožní přidat vlastní videokomentář. 
  • Nové šablony: umožňují snadné vytváření Reels pomocí předem nahraných zvuků a klipů, uživatel tak může snadno stříhat a upravovat vlastní videoklipy.
  • Přidání klipů: dovolí přidat klip na konec již existujícího videa, uživatelé tak získají více možností, jak vyprávět příběhy.
  • Nástroj Dual: umožní nahrávat současně předním i zadním fotoaparátem mobilního zařízení, takže lze zachytit jak jedinečný okamžik, tak i reakci.

Během následujících týdnů se začnou uživatelům videopříspěvky objevovat ve formátu Reels.

Zdroj: TechCrunch.com (odkaz)