World of Warcraft ve stylu tower defense bude nově na mobilech

Herní studio Blizzard představilo svou novou hru Warcraft Arclight Rumble, která bude inspirovaná populární hrou World of Warcraft ve stylu tower defense. Vývoj druhé hry na motivy World of Warcraft ve stylu Pokémon Go herní studio pozastavilo.

Foto: Pixabay

Kdo by neznal hru World of Warcraft, která vzešla z dílny studia Blizzard již v roce 1994. Od té doby sice zaznamenala tato hra znatelný posun vpřed, nicméně stále si zachovává své osobité kouzlo. Nyní přichází studio Blizzard s novinkou v podobě mobilní free-to-play akční strategické hry Warcraft Arclight Rumble.

Hra je silně inspirovaná světem Warcraftu, ale je v ní trochu namixovaný styl tower defense. Během hry máte možnost nasbírat celkem 60 postaviček, které již dobře znáte z World of Warcraft. Tyto postavičky pak budou veliteli vašich jednotek ve hře.

Hra samotná pak poběží hned ve dvou režimech, a to PvE a PvP. V poslední době roste ještě více, než kdy dříve, popularita mobilních zařízení, a tak vývojáři her se snaží nabídnout předělávky počítačových her právě na mobilní zařízení. Důkazem toho je i hra Call of Duty nebo připravovaná hra Diablo Immortal.

Studio Blizzard uvedlo, že v původním plánu bylo vytvoření hned dvou her na motivy Warcraftu s tím, že jedna měla být ve stylu tower defense a druhá zase ve stylu Pokémon Go. Podle dostupných informací však byl vývoj druhé plánované hry pozastaven. Hra by měla být v nejbližší době již dostupná v obchodě Google Play.

Zdroj: The Verge.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV