Apple pohřbívá svůj iPod, jeho duch ale žije dál

Společnost Apple oficiálně oznámila, že končí se svým přehrávačem iPodem, který loni oslavil krásné výročí dvacet let na trhu. Jeho funkce prý převzala jiná zařízení a tak dle slov viceprezidenta jeho duch žije stále dál.

Foto: Pixabay

Společnost Apple se proslavila nejen díky svým notebookům, iPhonům a iPadům, ale na slávě ji přidal také přehrávač iPod, který loni slavil dvacet let na trhu. Nyní však společnost Apple oznámila, že s iPodem definitivně končí.

Důvody jsou pak vcelku logické. Jeho funkci přehrávače hudby totiž převzaly ostatní zařízení. Kdo bude dnes potřebovat přehrávač hudby, když má svou hudbu v mobilním telefonu. Vedení Applu oznámilo, že se rozhodlo doprodat své zásoby posledního modelu, iPod Touch, ale další prý již vyrábět nebude.

Foto: Pixabay

Viceprezident Applu, Greg Joswiak, pak doslova uvedl: „Duch iPodu dnes žije dál. Integrovali jsme úžasný hudební zážitek do všech svých produktů.“ V době svého zrození, v roce 2001, byl však iPod takřka revoluční zařízení.

Umožňoval totiž daleko jednodušší synchronizaci mezi počítačem a přehrávačem. Zároveň to bylo poprvé, co Apple zaznamenal výraznější úspěch mimo oblast počítačů. IPod nad konkurencí vynikal i co se týče rozměrů. Bohužel popularita iPodu klesala přímo úměrně, jak rostla popularita iPhonů od jejich uvedení v roce 2007.

Zdroj: iDnes.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV