Google zakázal u Androidu jednu funkci – aplikace se musí podvolit nebo budou smazány

Nahrávání hovorů je funkce, která je u uživatelů populární z nejrůznějších důvodů. Oblíbená je tato funkce i u hackerů, kteří tak získávají bez vědomí uživatelů citlivá data. Google se rozhodl znemožnit aplikacím třetích stran nahrávání hovorů a tím i jejich možné zneužití.

Foto: Pixabay

V minulosti mohli uživatelé mobilního operačního systému Android využít možnost nahrávání hovorů a jednalo se vcelku o populární funkci. Nedávno však byla zrušena API, která právě toto umožňovala, a to samozřejmě znamenalo problémy pro některé aplikace. Vývojáři těchto aplikací však našli mezeru a nahrávání hovorů uživatelům zajistili. Nyní se však Google rozhodl všechno zatrhnout.

Společnost Google totiž oficiálně mění zásady pro vývojáře, které nově prakticky znemožní nahrávání hovorů aplikacemi třetích stran. V současné době totiž vývojáři využívají API, která má usnadňovat přístupnost a má zjednodušovat používání mobilního telefonu uživatelům, a to hlavně těm s nějakým omezením či postižením.

Foto: Pixabay

Google se však nelíbí, že vývojáři takto zneužívají API, které pro tento účel není hlavně ani určené. Nehledě na to, že některé aplikace mohou nahrávat naše rozhovory tímto způsobem i bez našeho vědomí a tato data pak odesílají např. hackerským skupinám.

Pokud do určitého data nepřestanou aplikace využívat toto API ke vzdálenému nahrávání hovorů, budou z oficiálního obchodu Google Play odstraněny. Jediným legálním způsobem, jakým můžete nahrát svůj telefonický rozhovor, tak zůstává nativní možnost v Google Telefonu, protože Google pro svou aplikaci používá prozatím nezveřejněnou a nezdokumentovanou API.

Zdroj: AndroidAuthority.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV