Foto: Pixabay

Vhodným doplňkem k zabezpečení domácnosti pomocí chytrých, k internetu připojených kamer, jako je třeba Tesla Smart Camera 360, jsou senzory Tesla Smart Sensor Motion, detekující pohyb, a také senzory Tesla Smart Sensor Windows and Door, které upozorní na otevření oken nebo dveří. Společně se senzorem teploty a vlhkosti vzduchu Tesla Smart Sensor Temperature and Humidity zařadila tato chytrá zařízení do své nabídky značka Tesla od Witty.

Nové senzory značky Tesla se vyznačují kompaktními rozměry, elegantním, nenápadným designem a také snadnou instalací, která nevyžaduje natahování nových drátů. Senzory jsou poháněné bateriemi, se kterými vydrží v provozu až dva roky. Díky tomu je stačí umístit na požadované místo a následně připojit k centrální jednotce Tesla Smart ZigBee Hub. Prostřednictvím tohoto zařízení jsou senzory připojené k internetu, a především také k ovládací aplikaci Tesla Smart, dostupné pro smartphony s Androidem a iPhony. 

Domácnost v bezpečí

Nejlepším umístěním pohybového čidla Tesla Smart Sensor Motion je například vstupní chodba, hala nebo schodiště či jakékoli jiné místo, přes které vstupujeme do domu či bytu. Díky rozsahu detekce v úhlu 150 až 170 stupňů a dosahu 5 až 7 metrů neunikne pohybovému senzoru ani myš. Každý zaznamenaný pohyb je hlášený do aplikace Tesla Smart a může vyvolat přednastavenou reakci například rozsvícení světla. S pomocí bezpečnostní kamery pak můžete rychle zjistit, co se doma doopravdy děje.

Nejen vstupní dveře, ale také okna v přízemí, vstup na terasu nebo vrata od garáže pomohou zabezpečit senzory Tesla Smart Sensor Windows and Door. Tyto dvoudílné magnetické senzory stačí přilepit na rámy oken a dveří a propojit s centrální jednotkou Tesla Smart ZigBee Hub. I díky dosahu až 60 metrů od centrální jednotky jsou možnosti umístění senzorů na okna a dveře prakticky neomezené. Kromě zvýšení bezpečnosti domu či bytu je díky chytrým senzorům možné v aplikaci Tesla Smart kdykoli zjistit, jestli doma nezůstalo otevřené okno nebo třeba dveře na terasu.

Dokonalý přehled

Pro doplnění přehledu o tom, co se doma nebo třeba na chalupě právě děje, slouží i senzory teploty a vlhkosti vzduchu. Tesla Smart Sensor Temperature and Humidity kdykoli poskytne přesnou informaci o teplotě a vlhkosti vzduchu v místnosti, kde je umístěný. Díky tomu může dát senzor teploty a vlhkosti povel dalším chytrým zařízením například automaticky spustit chytrý zvlhčovač vzduchu Tesla Smart Humidifier, v případě, že vlhkost v místnosti klesne pod nastavenou úroveň. Nenápadný senzor teploty a vlhkosti funguje na baterii, která jej vydrží pohánět až dva roky.

Všechny nově uvedené senzory Tesla lze ovládat nejen prostřednictvím aplikace Tesla Smart, ve které se zároveň nastavují automaticky prováděné akce v závislosti na spouštěcích událostech (detekování pohybu, otevření dveří, pokles teploty atd.), ale také s pomocí služeb Amazon Alexa a Google Assistant.

Zdroj: tisková zpráva společnosti Tesla