Na Instagramu je zablokováno 80 milionů účtů. Kterých účtů se to týká?

Od dnešního dne je na Instagramu blokováno více než 80 milionů účtů. Důvodem je ruský cenzurní úřad Roskomnadzor, který již minulý týden oznámil, že ukončí tuto velice populární síť v Ruské federaci. Uživatelé prý mohou využít ruské alternativy Vkontaktě a Odnoklassniki.

Foto: Pixabay

Na jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí, Instagramu, je v současnosti blokováno zhruba 80 milionů účtů. Zařadil se tak mezi další sociální sítě, jako je Facebook, Twitter či YouTube, které ruský cenzurní úřad Roskomnadzor zablokoval a místo toho nabídl uživatelům ruské alternativy Vkontaktě a Odnoklassniki.

O tomto kroku informoval Roskomnadzor v předstihu, protože chtěl nabídnout možnost v dostatečném předstihu se rozhodnout, kam přejít. Zároveň měli uživatelé dostatečný čas, aby si veškeré své důležité informace, fotky a videa mohli stáhnout a zálohovat dříve, než dojde k zablokování.

Foto: Pixabay

Důvodem k zablokování podle cenzurního úřadu je fakt, že společnost Meta, která vlastní Instagram i Facebook, podporuje nenávistné projevy proti Rusům v kyberprostoru. Jinými slovy jde o to, že žádným způsobem nepostihuje ty uživatele, kteří vystupují veřejně proti invazi, ruské armádě či Ruské federaci.

V případě Instagramu jde o daleko větší aféru než Facebook, protože v Ruské federaci byl o hodně populárnější a rozšířenější. Roskomnadzor se obecně snaží bojovat proti jakýmkoliv zprávám, které nepocházejí z oficiálního tiskového oddělení Kremlu. Pokud někdo v Ruské federaci chce šířit protistátní názor či nesouhlas s invazí na Ukrajinu, riskuje tím až 15 let vězení.

Zdroj: The Verge.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV