Mapy.cz přinášejí novinku, bez které nevyjedete. Pomůže vám ušetřit tisíce

Mapy.cz se rozhodly přijít s funkcí, kterou ocení jistě každý řidič, protože dokáže ve finále ušetřit až tisíce korun. Jejich aplikace totiž bude nově upozorňovat na překročení rychlosti nejen graficky, ale také zvukově, jak ukazuje názorně video. Díky tomu se vyhnete drahé pokutě.

Foto: Pixabay

Při delší jízdě naším autem občas ztratíme na milisekundu pozornost a přehlédneme nějakou dopravní značku nebo se může na dálnici stát, že jedeme přesně 130 km/h a jak začneme jet z kopce, tak se auto rozjede samovolně na 150 km/h. Zkrátka i těm, kteří si dávají pozor může jejich cestu překazit policejní hlídka s oznámením, že jste překročili rychlost.

Mnoho navigací nás pak upozorňuje na stacionární radary, policejní kontroly a hlídky či na vyšší rychlost při jízdě. Jednou z nejpoužívanějších navigací na našich silnicích jsou pak Mapy.cz, které již nějakou dobu pouze ukazují vaši skutečnou rychlost podle GPS.

Nyní však právě Mapy.cz přišly s další novinkou v této oblasti a řidičům budou zvýšenou rychlost nejen hlásit graficky zvýrazněným upozorněním s aktuální rychlostí, ale také zvukovou signalizací. Úroveň upozornění se navíc bude odvíjet od míry překročení rychlosti.

Mapy.cz pak uvedly na sociálních stítích: “Na překročení rychlosti vás aplikace upozorní nejdřív vizuálně, při výrazném překračování rychlosti nově i zvukově. Pokud upozornit nechcete, můžete si funkci samozřejmě vypnout.” Zároveň představili i video, které názorně ukazuje, jak nová funkce funguje. Je zde také vidět, že upozornění se spustí až při překročení maximální povolené rychlosti o více než 15 km/h.

V tuto chvíli není ale jasné, zda tyto limity jsou striktně nastaveny nebo zda je možné je nějak nastavit. Mnoho uživatelů však podotklo, že upozornění na rychlosti pak není 100% spolehlivé, vzhledem k nepřesnosti GPS. Zároveň se objevuje i neoficiální zpráva, že do Mapy.cz přijdou i upozornění na radary. Tato zpráva však není ze strany Mapy.cz nijak potvrzena.

Zdroj: svetandroid.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV