Facebook bude snímat pohyb vašich očí a zneužije to k cílené reklamě

Společnost Meta usilovně pracuje na svém novém virtuálním vesmíru, metaverse, který by měl být do deseti let hotový. Vývojáři přemýšlejí nejen jak vyvinout co nejlepší prostředí, ale také jak to zpeněžit. Proto registrovali patent, který umožňuje snímat pohyb lidských očí a na základě toho budou cílit reklamu.

Foto: Pixabay

Společnost Meta, dříve Facebook, je provozovatelem největší sociální sítě Facebook nebo Instagram a v poměrně nedávné době uveřejnila zprávu, že buduje svůj vlastní digitální virtuální vesmír. Nesmíme však zapomenout na to, že se stále jedná o jednu z největších reklamních agentur na světě.

A je logické, že vedení společnosti hledá neustále nové způsoby, jak maximalizovat svůj zisk. Nyní přišla zpráva, že chce v rámci metaverse snímat lidské obličeje a tato data využít k lepšímu zacílení reklamy. Při pohybu ve virtuálním vesmíru budete muset mít na hlavě speciální náhlavní soupravu pro virtuální realitu.

Foto: Pixabay

Díky této náhlavní soupravě, kterou také vyrábí společnost Meta, budou monitorovat pohyb vašich zorniček, krčení nosu a pohyby těla. Tím by mělo dojít nejen ke zlepšení tvorby avatarů, ale také k cílení reklamy. Společnost Meta si tuto technologii již dokonce nechala patentovat.

Zakladatel společnosti, Mark Zuckerberg, již před několika měsíci avizoval, že v budoucích deseti letech chce do svého metaverse investovat zhruba 221 miliard korun ročně. Obdobné projekty však připravují i další společnosti, jako je Apple nebo Microsoft. V rámci virtuálního vesmíru budou k dispozici konferenční a zasedací místnosti, herní prostor nebo obchody a nákupní galerie.

Právě v těchto obchodech se dá využít maximální potenciál nového patentu, což potvrdil i viceprezident společnosti Meta pro komunikaci, Nick Clegg, který řekl: „Byznys model metaverse je založený na obchodu. Samozřejmě v tom reklamy hrají velkou roli.“ Cílem společnosti Meta je využít každého kousku vašeho těla, který by mohl naznačit vaši vůli či přání a který by mohl být využit pro simulaci vašeho avatara.

Zdroj: tn.nova.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV