Hodnota Applu přesáhla 66 bilionů, druhý Microsoft vlaje

Apple je již několik posledních let nejhodnotnější společností vůbec. Jen na krátké období vystřídal Apple společnost Microsoft. Nyní však přišla zpráva, že Apple přesáhl historicky poprvé hodnotu společnosti tří bilionů dolarů.

Foto: Pixabay

Apple je americká technologická společnost, kterou snad zná každý. Ve své domácí zemi je pak několikanásobně populárnější než u nás. Nyní však přišla s překvapující zprávou. Stala se totiž historicky první společností, jejíž tržní hodnota přesáhla hranici tří bilionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 66 bilionů korun.

Při dnešním obchodování na burze se cena akcií dostala na 182,88 dolaru za jedinou akcii. Investoři pak logicky doufají, že uživatelé a fanoušci Applu budou i nadále ochotni utrácet peníze za zařízení a služby Applu, jako jsou iPhony, Apple TV nebo Apple Music.

Foto: Pixabay

Dramatický růst hodnoty akcií začal již v lednu 2007, kdy spoluzakladatel Applu Steve Jobs představil historicky první model chytrých telefonů iPhone. Od té doby stoupla hodnota již o 5800 procent. Hranici jednoho bilionu dolarů pak Apple pokořil již v srpnu 2018.

Dalším mezníkem bylo pokoření hranice dvou bilionů dolarů, což se Applu podařilo teprve předloni. Na krátkou dobu své první místo v žebříčku nejhodnotnějších společností předal nedobrovolně Microsoftu. V současné době má však Apple asi půl bilionu korun náskok. Je jen otázka, zda se hodnota bude stále navyšovat nebo zda bude stagnovat. Z dlouhodobého trendu lze však usuzovat, že hodnota spíše poroste.

Zdroj: Cnet.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV