Instagram připravuje na příští rok zásadní změnu, o které nikdo nevěděl

Sociální síť Instagram, který je založen na krátkých uživatelských videích, která nám jsou předkládána na základě algoritmu pro doporučování obsahu. Také byl Instagram na tento algoritmus patřičně pyšný a tvrdil, že je lepší než dřívější chronologický systém, který byl na Instagramu naposledy v roce 2016.

Foto: Pixabay

Na slyšení v Senátu uvedl šéf Instagramu Adam Mosseri uvedl, že Instagram v současné době pracuje na verzi chronologického kanálu, který chce zveřejnit příští rok, pravděpodobně v prvním čtvrtletí. Navíc chce uživatelům umožnit vybrat si, jakým způsobem chtějí řadit zobrazované příspěvky.

Tuto informaci za nedlouho poté potvrdilo vedení Instagramu i na svém účtu na Twitteru. Přitom ještě letos v červnu psal Moseri následující blogový příspěvek: „Když jsme v roce 2010 poprvé spustili Instagram, představoval jediný proud fotografií v chronologickém pořadí. Ale jak se připojovalo více lidí a více se sdílelo, stávalo se pro většinu lidí nemožné vidět vše, natož všechny příspěvky, které pro ně byly důležité. Do roku 2016 ve zdroji chybělo 70 % všech příspěvků, včetně téměř poloviny příspěvků od jejich blízkých kontaktů. Proto jsme vyvinuli a spustili zdroj, který hodnotí příspěvky podle toho, co je pro vás nejdůležitější.“

Z tohoto blogového příspěvku je jasné, že sám Mosseri nebyl nikdy příliš velkým zastáncem chronologického řazení. Je tak zřejmé, že někdo ve vedení Instagramu musel silným hlasem zatlačit a prosadit tuto možnost. Jednou z hlavních výhod, která se u chronologického řazení uvádí, je, že by mohla zabránit šíření dezinformací a případné algoritmické zaujatosti.

Podle některých je to lepší, protože si člověk sám vybere, co chce číst a může jít zpět do historie a nechtějí, aby počítače rozhodovaly o tom, co máte číst. Pravdou je, že v případě chronologického zdroje je riziko snížené interakce uživatele. V tuto chvíli však není vůbec jasná přesná podoba. Víme pouze, že chronologický zdroj bude vypadat jinak, než v minulosti.

Zdroj: AndroidCommunity.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV