Bezos porazil Muska, staví novou Mezinárodní vesmírnou stanici

Jeff Bezos je v současné době druhým nejbohatším mužem planety, který se v poslední době velice zajímá o dobývání vesmíru prostřednictvím své společnosti Blue Origin. Po neúspěchu se žalobami proti NASA, kdy chtěl za každou cenu postavit modul pro přistání lidské posádky na Měsíci, se rozhodl, že na oběžné dráze Země postaví vlastní vesmírnou stanici.

Foto: Pixabay

Dle jeho plánů to chce stihnout ještě do konce této dekády. Podle předběžných návrhů by Bezosova vesmírná stanice měla mít až 3 000 metrů čtverečních prostoru pro celkem deseti člennou posádku.

Tuto vesmírnou stanici by měl vybudovat ve spolupráci se společnostmi Sierra Space a Boeing. Plány na výstavbu nové vesmírné stanice pravděpodobně úzce souvisí s výzvou NASA, která vyhlásila soutěž o financování náhradní vesmírné stanice místo ISS, která má být podle technický údajů v roce 2030 na konci životnosti.

Na konci soutěže měla NASA vybrat dva až čtyři výherce, kterým pak přerozdělí výhru v podobě necelých 9 miliard korun. Proslýchá se, že do této soutěže se zapojí i Bezosův největší konkurent Elon Musk. Nicméně pokud se Elon Musk nezúčastní této soutěže, byl předehnal by Bezos Muska v dobývání vesmíru a dočasně by i zvítězil, protože by vlastnil vesmírnou stanici, kde by Musk dělal „taxi službu“.  

Nyní přišla nejnovější zpráva, že NASA se rozhodla financovat vývoj této vesmírné stanice, která se tak s největší pravděpodobností stane náhradou za ISS. Nová stanice by tak mohla být dle slov autorů nejen místem pro vědecké bádání, ale také místem, které se dá komerčně využít.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me