Pozor na předvánoční podvodníky – vydávají se za Alzu a chtějí vaše peníze

Internetový obchod Alza.cz je největším internetovým obchodem na našem trhu a v období před Vánoci má plné ruce práce s odbavováním tisíců objednávek. Díky jeho velikosti si ho vzali na mušku podvodníci, kteří jeho jménem rozesílají nic netušícím uživatelům SMS zprávy s falešnými informaci o údajné výhře.

Foto: Pixabay

Vedení Alzy však upozornilo, že se jedná o podvod a jménem společnosti se od podobných záležitostí distancovala. V těchto podvodných SMS zprávách se píše „Alza.cz vám zaslala připomenutí týkající se výher z našeho slosování. Výhra je připravena k odběru: http://siuvt.com/9VZLRf.“

Někteří zákazníci kliknou na tento odkaz s domněnkou, že získají více informací o své výhře. Nyní by již bylo vhodné zbystřit své smysly, protože Alza nikdy neodkazuje jinam než na svůj web. Nicméně web, na který odkazuje je vyvedený ve stejném designu a může skutečně některé návštěvníky zmást.

Foto: Pixabay

Na tomto webu se pak snaží podvodníci získat platební údaje a osobní informace o nic netušících zákaznicích. Ve svém prohlášení pak Alza upozorňuje, aby uživatelé na tyto odkazy neklikali a ani nijak nereagovali. Pokud si však nejste jisti, zda se jedná o podvodnou SMS, můžete si tuto skutečnost ověřit na nonstop informační telefonní lince 225 340 111.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV