Výpadek WhatsAppu mohl být jen zlým úmyslem Facebooku

Včera postihl celý svět globální výpadek všech služeb Facebooku, to znamená Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp. Podle původních zpráv bezpečnostního experta mohlo jít o selhání při aktualizaci BGP. Dnes ale komentátor BBC, James Clayton, upozornil na to, že mohlo jít i o záměr společnosti Facebook.

Foto: Pixabay

Určitá skupina expertů na oblast IT tvrdí, že prozatím neexistují žádné přímé důkazy, že by tomu tak bylo. Avšak ani tito experti se na svém konstatování neshodnou. Podle Claytona se totiž většina podobných výpadků dá vyřešit velice rychle, protože problém bývá dobře lokalizovatelný.

Facebook na obranu proti tomuto názoru uvedl, že výpadek zasáhl i množství interních nástrojů a systémů, které jsou právě nutné pro obnovu systému. Tak to dopadá, když si chytře schováte nástroj pro obnovu systému na server, který to má vlastně obnovovat.

Foto: Pixabay

Podle agentury Reuters měl výpadek zasáhnout až 3,5 miliardy lidí. Zajímavý je názor Technického ředitele společnosti BreachQuest, Jaka Williamse, který rovněž připustil možnost zlého úmyslu. Zároveň však připouští i pravděpodobnou variantu selhání lidského faktoru.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me