Foto: Pixabay

Pro nejinovativnější evropské malé podniky již obloha není limitem. S pomocí sítě Enterprise Europe Network podniky vzlétají, budují globální přítomnost a dokonce míří na Měsíc. Než se však vydají do vesmíru, podnikatelé stojící za těmito fantastickými podniky budou nohama pevně na zemi v Lisabonu na Web Summitu 2021.

Enterprise Europe Network bude hostit tři inspirativní malé podniky na svém stánku #InvestEU na Web Summitu, který se vrátí do portugalského hlavního města od 1. do 4. listopadu 2021. Na dlouho očekávané události, která se stala největší technologickou konferencí na světě, se sejde 70 000 účastníků a více než 500 řečníků z více než 160 zemí.

Inspirativní „ambasadoři“ sítě Enterprise Europe Network, kteří všichni získali podporu při poskytování svých inovativních řešení založených na technologiích, jsou:

MyStay (Česko)

Společnost MyStay, založená v roce 2016, vyvinula bezkontaktní řešení pro hotelové recepce. Postará se o všechny kroky spojené s ubytovacím procesem od automatizované komunikace před příjezdem, online check-inu/check-outu, e-klíče, nabídky hotelových služeb přes Smart katalog, až po finální platbu. Výrazně usnadňuje komunikaci s hosty, zvyšuje efektivitu provozu a snižuje náklady, eliminuje dlouhé fronty na recepci a zlepšuje celkový zážitek hostů.

TIWARI Scientific Instruments (Německo)

Tento německý podnik podporovaný Evropskou kosmickou agenturou je průkopníkem v oblasti 3D tisku kovů a keramiky. Společnost nedávno získala grant EU prostřednictvím projektu Galactica na společný vývoj procesu 3D tisku, který umožní výrobu habitatů na Měsíci a dílů pro obleky astronautů s využitím zdrojů in-situ. Společnost také vyvíjí stejný koncept pro výstavbu nouzových stanovišť na Zemi v oblastech zasažených přírodní katastrofou.

Connect Robotics (Portugalsko)

Connect Robotics je start-up oblasti doručování pomocí dronů. Specializuje se na autonomní navigaci dronů pro lety mimo vizuální linii viditelnosti (BVLOS). Společnost se zaměřuje na zdravotnický sektor, přepravu léků a krve a spolupracuje s hlavními portugalskými laboratořemi a farmaceutickými distributory. Společnost v současné době pracuje na novém projektu v Belgii s využitím vysoce přesné doručovací technologie pro navigaci v městských a příměstských oblastech.

 

Na stánku #InvestEU také bude přítomen specializovaný tým pracovníků Enterprise Europe Network, kteří budou k dispozici po celou dobu akce. Rádi poradí firmám, které chtějí inovovat, digitalizovat a rozvíjet své podnikání v celé Evropě i mimo ni.

Podnikatelé, kteří se nevydají do Lisabonu, mohou Enterprise Europe Network kontaktovat prostřednictvím webových stránek een.ec.europa.eu nebo www.een.czFacebooku nebo sledovat hashtag #EENCanHelp na Twitteru.

O Enterprise Europe Network:

Síť Enterprise Europe Network sdružuje na 3000 zkušených odborníků z více než 600 členských organizací ve více než 60 zemích světa. Mezi členy Sítě patří technologická centra, organizace na podporu inovací, univerzity a výzkumné ústavy, regionální rozvojové organizace nebo obchodní a průmyslové komory. Firmy se nemohou stát členy Sítě, avšak mohou využívat jí nabízených služeb.