Neztrácejte čas a peníze podepisováním dokumentů, využijte elektronický podpis

Tisknutí dokumentů, podepisování a zasílání poštou je nutné zlo, které dříve či později potká každého z nás. Zabírá to čas i peníze za poštovné. Naštěstí existuje varianta, která tyto strasti přeskočí a jmenuje elektronický podpis.

Foto: Pixabay

V dnešní uspěchané době nemá nikdo většinou na nic čas. Navíc díky pandemii koronaviru zůstávali celé firmy zavřené nebo se jejich činnost přesunula na home-office. Stejně tak úřady pracovaly v omezeném režimu. Bohužel to nás nezbavuje povinnosti a nutnosti čas od času podepsat novou smlouvu, daňové přiznání či úřední dokument.

V praxi tak musíme stáhnout předlohu nebo daný dokument s internetu, vytisknout ho, podepsat, dát do obálky a poslat doporučeně poštou, což zabere mnoho času a upřímně poštovné také není zadarmo. V případě, že posíláte dokumenty jednou za čas, možná si myslíte, že se vám to takto vyplatí, ale vězte, že existuje i daleko pohodlnější a levnější způsob.

Jde o tzv. elektronický podpis. Ten si bohužel nezřídíte sami, ale musíte prostřednictvím některé instituce a v tomto případě je nejlepší a nejbezpečnější obrátit se na tu největší českou platformu pro elektronické podpisy, a to jak v případě domácností, tak v případě korporací. Řeč je o společnosti Signosoft, která má až 80% podíl na trhu a vykazuje již 10 milionů podepsaných dokumentů.

Foto: Pixabay

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI ELEKTRONICKÉHO PODPISU?

Tato společnost pokrývá prakticky všechny možnosti podepisování dokumentů, takže nabízí i Signosoft aplikace pro operační systému Google Play a AppStore pro případ, že chcete podepisovat dokumenty na svém mobilním telefonu nebo tabletu. Každý klient má pak přístup do svého účtu u společnosti Signosoft a díky tomu i dostupný Signosoft Cloud, čili online prostor, kde jsou uloženy veškeré podepsané dokumenty. Není tak žádný problém spravovat elektronické podpisy online.

Nespornou výhodou je, že můžete přidat až nekonečné množství podpisů a podpisovatelů, jediné za co totiž platíte, je odeslaný dokument. Pokud jste korporace a potřebujete mít možnost elektronického podpisu pro klienty, máte možnost využít i speciální podpisový hardware, neboli signpad. V případě, že si nejste jisti touto službou, můžete si ji zcela zdarma vyzkoušet na prvních pěti dokumentech, a to s plnou funkčností. Do budoucna pak připravují vývojáři společnosti i free verzi s omezenou funkcionalitou. Pokud vás tato možnost zaujala, není nic jednoduššího než se zaregistrovat na stránkách Signosoft nebo si stáhnout jejich mobilní aplikaci.

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV