Foto: Pixabay

To, že společnost Google je zároveň provozovatelem e-mailového klienta není žádnou novinkou. Až doposud se běžný uživatel přihlašoval do svého e-mailu pomocí svého hesla. Nyní se však kvůli vyššímu stupni zabezpečení rozhodla společnost Google, že zavede dlouhou avizované dvoufázové ověření.

V této době vám tak pravděpodobně přijde e-mail, který bude informovat o dodatečné autorizaci vašeho stávajícího účtu a zároveň budete vyzváni k přidání dalšího stupně zabezpečení. V praxi tak bude vypadat přihlašování do své e-mailové schránky velice podobně jako do internetového bankovnictví.

Foto: Pixabay

Do konce roku pak Google plánuje převést 150 milionů uživatelů na nový koncept dvoufázového ověření. O bezpečnostních výhodách tohoto ověření nemůže pak být ani řeč, protože pokud někdo odcizí pomocí hackerského útoku heslo k vašemu e-mailu, je to útočníkovi prakticky k ničemu.

Google však myslel i na ty, kteří nechtějí dobrovolně vstoupit do dvoufázového ověřovacího systému. Tito uživatelé musí manuálně v nastavení svého účtu deaktivovat možnost dvoufázového ověření. Je tak na každém zvlášť, zda obětuje pár sekund navíc nebo zda vymění čas za své bezpečí. Do budoucna se pak Google chce zaměřit na přihlašování bez hesla s tím, že ověření by probíhalo například pomocí SMS se spárovaným zařízením.

Zdroj: The Verge.com (odkaz)