Co pomohlo Tesle překonat hodnotu 22 bilionů? Hodnota vzrostla o 10% za den

Hodnota automobilky Tesla překročila hranici bilionu dolarů, což je v přepočtu 22 bilionů korun. Může za to včerejší rekordní nárůst hodnoty akcií na burze o necelých 10%. Tato hranice je však vrtkavá jako kurz Bitcoinu.

Foto: Pixabay

Elon Musk je známý nejen jako dobyvatel vesmíru, ale také jako majitel novátorské automobilky Tesla. Nyní se však stal historický milník, kdy hodnota akcií společnosti Tesla poprvé překonala magickou hranici jednoho bilionu dolarů, v přepočtu asi 22 bilionů korun.

Cena akcií raketově vzrostla poté, co si u této automobilky objednala autopůjčovna Hertz 100 000 kusů elektromobilů v hodnotě 93 miliard korun. Právě tato zakázka byla rozhodující k překročení hranice. Druhou otázkou je, jak dlouho se podaří Tesle udržet se na této hodnotě. Doposud překonalo tuto hranici jen velice málo veřejně obchodovaných společností, mezi nimiž byla jako první společnost Apple, a to již v roce 2018.

Foto: Pixabay

V případě autopůjčovny Hertz se má jednat o největší zakázku, jakou Tesla prozatím dostala. Cena akcií tak během jediného dne obchodování vzrostla téměř o 10%. Je však nezbytně nutné, aby podobné zakázka čas od času přicházely, protože jinak se stane, že hodnota se neudrží za hranicí 22 bilionů korun ani týden.

Zdroj: TheVerge.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV