Telemarketing je postaven mimo zákon, poslanci uvedli své důvody

Každý z nás se jistě setkal s tzv. „otravovači,“ kteří vám zavolají a dlouze vám po telefonu nabízejí nějaké úžasné služby, vnucují nové mobilní tarify nebo přesvědčují k tomu, abyste si vzali výhodný úvěr. Většina lidí však tento telefonní marketing nemá rádo a silně je to obtěžuje.

Foto: Pixabay

Ve středu naštěstí naši poslanci schválili novelu zákona o elektronických komunikacích, která jasně tento telefonní marketing zakazuje. Nově vám tak budou moci zavolat pouze za předpokladu, že s tím výslovně souhlasíte. V tuto chvíli se jen čeká, až ji podepíše prezident Miloš Zeman.

Sněmovna v rámci této novely odmítla senátní úpravu, která v podstatě byla cílena proti omezení telemarketingu. Celou situaci komentoval Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu, slovy: „Cílem je, aby spotřebitel nebyl obtěžován nevyžádanými telefonáty.“

Foto: Pixabay

Doposud měli operátoři právo oslovit se svou telefonní nabídkou kohokoliv, leda by dotyčný vyjádřil během rozhovoru výslovný nesouhlas. Nyní je díky poslancům situace opačná, operátoři mohou oslovit každého, který předem udělí vyslovený souhlas.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me