Od 27. září Google ukončuje Gmail a Mapy, koho se to týká?

Společnost Google se rozhodla, že u starších verzí svého operačního systému Android není schopna garantovat ochranu osobních údajů, a proto ukončí podporu pro své aplikace Gmail, Mapy, Youtube, Disk a další.

Foto: Pixabay

Google se rozhodl, že některým uživatelům odepře přístup ke svým populárním aplikacím, jako jsou Mapy, Gmail nebo Youtube. Jde o ty mobilní telefony, které v sobě mají starší verzi operačního systému Android. Pokud se však svého veterána nechcete vzdát, budete se muset zkrátka smířit s tím, že některé aplikace nepůjdou.

Podporu svým aplikacím vypoví Google již 27. září a důvodem je překvapivě ochrana osobních údajů, kterou zkrátka Google v případě starého operačního systému není schopen garantovat. Změna se týká těch uživatelů, kteří mají na svých zařízeních operační systém Android ve verzi 2.3.7 Gingerbread a starší.

Foto: Pixabay

Ti ostatní však žádnou změnu nezaznamenají. Operační systém Android Gingerbread se instaloval na mobilní telefony vyrobené v letech 2011 až 2012. Je však velice pravděpodobné, že majitelé mobilních telefonů zakoupených v letech 2013 až 2015 čeká ukončení podpory v blízké době.

Zdroj: tv.nova.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me