Se svým telefonem se možná nepřihlásíte ani k emailu. Podpora starého Androidu končí.

V našich končinách je jednoznačně nejpoužívanějším mobilním operačním systémem Android od společnosti Google. Pokud však stále máte zařízení se systémem Android 2.3.7, případně starší, tak vám Google od 27. září neumožní se v tomto zařízení přihlásit k vašemu účtu Google.

Foto: Pixabay

Google s k tomuto vyjádřil takto: „V rámci našeho pokračujícího úsilí o udržení bezpečnosti našich uživatelů již Google od 27. září 2021 neumožní přihlášení na zařízeních Android se systémem Android 2.3.7 nebo nižším.“

,,Pokud se do zařízení přihlásíte po 27. září, mohou se vám při pokusu o používání produktů a služeb Google  jako je Gmail, YouTube a Mapy, zobrazovat chyby uživatelského jména nebo hesla.“

Foto: Pixabay

Vzhledem k tomu, že je na světě v současné době více než tři miliardy aktivních zařízení Android, tak tato změna pravděpodobně postihne více než několik lidí, kteří by se stále mohli držet starších technologií. Pro představu jsou to telefony staré kolem 10 let, takže se pravděpodobně nemusíte bát. 

Pokud používáte Android 2.3.7 nebo starší po termínu 27. září, tak sice budete moci stále využívat některé služby Googlu, pokud jste přihlášeni v prohlížeči svého zařízení (alespoň to tvrdí). Ale zařízení s Androidem 3.0 se budou i nadále moci přihlásit k účtům Google, říká společnost, takže pokud lze vaše starší zařízení aktualizovat, možná to budete chtít udělat.

Zdroj: The Verge.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me