Youtuber drasticky pokořil Disney studio – jak se mu odplatí?

Lucasfilm najímá YouTubera, který pomocí deepfake vylepšil seriál „The Mandalorian“, který do teď sbíral akorát kladná hodnocení. Lucasfilm, respektive Disney studio si vždy zakládalo na svých dokonalých efektech a je celkem ironické, že ho překonal nějaký youtuber v domácích podmínkách.

Foto: Pixabay

Tvář Luka Skywalkera v seriálu Mandalorian se setkala se spoustou kritiky a fanoušci se dokonce pokusili opravit scénu pomocí různých nástrojů a programů. Jeden z těchto fanoušků si vedl tak dobře, že ho Lucasfilm najal, aby mu pomohl zajistit, že jeho nadcházející projekty nebudou obsahovat takto ochromující zastaralý vzhled a vizuální vizuální efekty. Tím fanouškem je YouTuber známý jako Shamook, který pomocí technologie deepfake vylepšuje špatné CGI efekty a uvádí herce do show a filmů, ve kterých nikdy nehráli.

V sekci komentářů k videu, které ve filmu Christophera Nolana nahradí Christiana Balea Robertem Pattinsonem jako Batmanem, Shamook napsal, že před několika měsíci nastoupil do Lucasfilm / Industrial Light & Magic (ILM). Na otázku, jaká je jeho role ve společnosti, odpověděl, že jeho oficiální titul je „Senior Artist Capture Artist“. Studio potvrdilo pronájem u IndieWire a publikaci sdělilo, že talentované umělce vždy hledá.

Zástupce také uvedl ve svém prohlášení následující: „V posledních několika letech investovala společnost ILM do strojového učení a A.I. jako prostředku k vytváření působivých vizuálních efektů a bylo úžasné vidět, jak se v tomto prostoru buduje hybnost, a jak technologie postupuje.“

Kromě práce na deepfake verzi Luka v seiálu The Mandalorian také hluboce předstíral vystoupení Tarkina a Leie v Rogue One. Videa Shamook ne vždy ukazují nejrealističtější výsledky, ale ta skvělá jako je Lukeova, vypadají skutečně působivě. Lucasfilm mohl svým technickým know-how zajistit, aby nás zastaralé CGI postavy a tváře už nepřivedly přímo do tajemného údolí, to ovšem nakonec zajistil pan Shamook.
Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV