WhatsApp vás neuchrání před špehováním a šíří dál nebezpečný vir

WhatsApp je aplikace, která patří k těm nejpopulárnějším v oblasti chatování a komunikace. Bohužel není používána jen k těmto účelům, ale čím dál častěji je používána k rozšiřování různých virů, a to zejména ransomware a spyware.

Foto: Pixabay

Nejnovější kauza hovoří o spywaru Pegasus pocházející od izraelské skupiny NSO, která však popírá, že by její vir byl používán k napadení telefonů politiků za účelem jejich kompromitace. Podle hlavního vedoucího WhastAppu, Willa Cathcarta, je však Pegasus rozšiřován záměrně mezi vysoké vládnoucí představitele včetně národních bezpečnostních rad a spojenců USA.

Dohromady se má jednat o kompromitaci 1 400 uživatelů WhatsAppu. Nově také vyplynula zpráva, že Pegas byl využíván i některými vládami k odposlouchávání telefonů, a to včetně telefonů žen zavražděného saudského novináře Jamala Khashoggiho.

Zdroj: Pixabay

Podle bezpečnostních expertů existuje seznam 50 000 osob, které má Pegas za cíl napadnout. NSO samozřejmě veškerá tato obvinění odmítá a tvrdí, že žádný takový seznam neexistuje. Podle vedoucího WhatsAppu povede celý spor k žalobě, protože odmítá, aby byl WhatsApp využíván jako nástroj pro šíření nebezpečných virů.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV