USA vyhlásily hon na hackery – odměna je 10 milionů dolarů a zapojit se může každý

Spojené státy americké jsou velice častým útokem hackerů pracujících pro zahraniční vlády, proto se tamní ministerstvo zahraničí rozhodlo vypsat odměnu 10 milionů dolarů za jakékoliv informace vedoucí k dopadení hackerů pracujících pro zahraniční vlády.

Foto: Pixabay

Toto opatření je zacíleno přímo na ty hackery, kteří se účastní „škodlivých kybernetických aktivit proti kritické infrastruktuře USA v rozporu se zákonem o počítačových podvodech a zneužívání“. Americké vládě tak jde hlavně o ochranu vládní počítačů a zařízení a taky těch, které se využívají pro mezistátní a zahraniční obchod nebo komunikaci.

Útoky typu ransomware jsou v případě Spojených států amerických velice časté a hackerům vydělaly již miliony. Příkladem může být nedávný útok na ropnou společnost Colonial Pipeline, ale také útoky na desítky či stovky škol, nemocnic, univerzit a samosprávných úřadů. Podle odhadů odborníků si hackeři na výkupném jen za loňský rok na území USA vydělali 350 milionů dolarů.

Foto: Pixabay

Odměna může být vyplacena v podstatě komukoliv. Pokud se chcete i vy zapojit do honu na hackery, naleznete veškeré potřebné informace na webové stránce Reward for Justice (www.rewardsforjustice.net). V příštích dnech by navíc měli jednat američtí poslanci o zavedení povinnosti určité úrovně kybernetické bezpečnosti pro specifické organizace a instituce. Nejtěžší pak bude podle vládních bezpečnostních expertů oddělit kvalitní zdroj od „šumu.“ Experti doufají, že vypsání odměny bude účinné a zkrátí čas potřebný pro vyšetřování škodlivých aktivit zahraničních vlád na území USA.

Zdroj: ZDNet.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV