Nezodpovědnost se vám může vymstít – používáme až směšně jednoduchá hesla

Neustálá změna hesel pro přihlášení do bezpočtu účtů většinu uživatelů obtěžuje. Navíc je zde fakt, že každý máme hned několik účtů a pokud bychom se měli řídit doporučeními bezpečnostních expertů, museli bychom mít na každý účet jiné heslo a neukládat je do žádného prohlížeče.

Foto: Pixabay

Většina z nás proto zvolí nějaké jednoduché dobře zapamatovatelné heslo, které se opakuje u všech účtů. Pro pohodlí si ho navíc nechá uložit, aby si ho nemuseli pamatovat. Nově vznikla studie antivirové společnosti Eset a portálu Seznam.cz právě ohledně úrovně zabezpečení uživatelských hesel.

Podrobný průzkum však ukázal, že Češi obecně žádná hesla v podstatě neřeší. Navíc se zjistilo, že každý desátý uživatel má jedno jediné heslo pro všechny své účty a služby. To samozřejmě velice usnadňuje práce všem hackerům. Češi se obecně domnívají, že bezpečné heslo je takové, které je dlouhé. Daleko důležitější je však použití velkého písmena, čísla a speciálního znaku, jako je tečky či pomlčky.

Foto: Pixabay

Aplikace NordPass, sloužící ke správě uživatelských hesel, pak zveřejnila ještě před touto analýzou žebříček s nejpoužívanějšími hesly. Bohužel se zde objevily mimo jiné i největší hlouposti, jako je 123456 nebo 111111. Takovéto heslo se dá prolomit za méně než dvě minuty.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV