Britský premiér chce odsoudit občany k záhubě – čeká nás stejný scénář?

Velká Británie se v poslední době ocitá ve velmi vážné situaci týkající se pandemie koronaviru. Díky variantě Delta, která pochází původně z Indie nedošlo ke snížení počtu nakažených v letních měsících, jak tomu bylo loni. Nastal zcela opačný scénář, kdy v současné době je ve Velké Británii denní přírůstek okolo 50 000 nakažených. I přes to chce britský premiér 19.července všechny opatření zrušit.

Foto: Pixabay

Vláda proto logicky poslala všechny nakažené i všechny, kteří s nimi přišli do styku do karantény. Bohužel to v praxi znamená, že společnosti přišly o statisíce zaměstnanců. Jen za minulý týden odešlo do karantény nebo zůstalo doma až o 30% více zaměstnanců než v jiném období.

Naopak zvýšenou poptávku zaznamenávají logicky e-shopy a veškeré online platformy. Automobilka Nissan v Sunderlandu kupříkladu postrádá 900 zaměstnanců a společnosti na zpracování masa mají až o 10% méně zaměstnanců, než je provozní minimum. V důsledku toho musejí omezovat nejen množství vyrobených produktů, ale i portfolio.

Foto: Pixabay

Premiér Boris Johnson se však rozhodl, že i přes vážný stav chce zrušit již 19. července veškerá koronavirová opatření. Podle Lucy Frazer, uznávané advokátky, se tamní ministři dívají na celý problém především z pohledu dopadů na ekonomiku.

Ve finále to však bude mít zcela opačný dopad, protože varianta delta je vysoce agresivní a pokud nebudou platit vůbec žádná opatření, rozšíří se nevídaným způsobem. Zaměstnavatelé pak požadují, aby místo zrušení opatření Vláda Velké Británie jen upravila definici bezinfekčního jedince po očkování tak, aby tito lidé mohli dříve do práce.

Zdroj: Bloomberg.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me