Konec Windows 10 – Microsoft oficiálně brzy pohřbí nejpopulárnější operační systém

I když společnost Microsoft předeslala, že je operační systém Windows 10 tím poslední, který udělá, není tomu tak. A je poměrně logické, že nebude až do konce věků neustále vydávat jen aktualizace jednoho operačního systému. Doposud se spekulovalo, že na online konferenci, která se uskuteční 24. června, bude představen nový operační systém.

Foto: Pixabay

Nyní je to však potvrzeno. Windows 11 by měly přijít již tento rok a možná i před koncem léta. O tom, zda se bude jednat o novou verzi Windows 10 nebo zda nový operační systém ponese název Windows 11 se vedou debaty. Ve prospěch názvu Windows 11 však hovoří oficiálně uveřejněné video, která má 11 minut a stín z okna vrhá ne 4 čtverce, ale dvě čáry. Navíc celá konference také začíná v 11.hodin.

Poslední indicií, kterou dnes čerstvě Microsoft zveřejnil je ukončení podpory stávajícího operačního systému Windows 10 Home a Windows 10 Pro, a to 14. října 2025. Hovoří se také o tom, že by nový operační systém Windows 10 měl mít i některé funkce, které měly vyjít na zrušeném operačním systému Windows 10X.

Mnoho uživatelů čeká, že nový operační systém by měl mít i lepší funkce v „Ovládacích panelech“ a spousty dalších zjednodušení. Obecně lze však předpokládat, že se bude jednat o evoluční vývoj stávajícího operačního systému, který možná ponese nějaké zjednodušení, zrychlení a lepší adaptaci na mobilní zařízení či dotykové displeje. Zda půjde o trhák nebo o propadák se ještě bohužel neví.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV