Jak bude vypadat Windows 11, máme první snímky

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se s největší pravděpodobností chystá společnost Microsoft představit nový operační systém, který by měl nahradit stávající Windows 10. Až doposud se jednalo více méně o dohady, ale nyní přišel čínský web Baidu se záběry prostředí z nového operačního systému Windows 11.

Foto: Pixabay

Jak je patrno Microsoft se rozhodl změnit poměrně razantně i celé uživatelské prostředí, kde budou dominovat zaoblené rohy. Mimo to zaznamená změnu i klasická úvodní znělka. Uživatelé také ocení novou a o mnoho jednodušší nabídku „Start“, která bude bez dlaždic a bude uživatelsky daleko přívětivější.

Ve stejném duchu se pak vlastně ponese celé uživatelské rozhraní včetně hlavního panelu. Ikonu pak budou umístěny uprostřed místo nalevo. Ve volném prostoru na ploše pak bude možnost umístit i widgety obsahující informace o nově doručených emailech, počasí, zpráv, atd. Je zde patrné, že většinu změn, na které se můžeme těšit, pocházejí ze zrušených Windows 10X.

Podle uniklých obrázků se bohužel nedá určit, zda došlo i na optimalizaci výkonu či fungování obchodu v systému Windows 11. Tyto úniky pak podle všeho pocházejí z raného stádia vývoje, takže je možné, že konečná verze bude mírně odlišná. Jde o malou ochutnávku, z které je však patrné, že je na co se těšit.

Zdroj: GamePressure.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV