Bitcoin dostane aktualizaci, která ho potopí nebo vystřelí

Bitcoin, resp. komunita kolem Bitcoinu, si odsouhlasila, že po čtyřech letech bude tzv. Taproot, což je upgrade, který by měl posílit Bitcoin, aby byl konkurence schopný vůči Ethereu. Podle expertů však jsou však dvě možné varianty – buď hodnotu Bitcoinu potopí nebo jeho hodnotu vystřelí nahoru.

Foto: Pixabay

Bitcoin je nejznámější kryptoměnou vůbec. Mnoho institucí i investorů netrpělivě sleduje každý výkyv její hodnoty, kterých je v poslední době více než dost. Nyní se těžaři z celého světa dohodli, že provedou první upgrade po čtyřech letech. Tento upgrade a všechny související změny by měly vejít v platnost již v listopadu a jejich cílem je zvýšit konkurenci schopnost vůči ehtereu, které je druhou nejpoužívanější kryptoměnou.

Obecně se takovéto změně říká Taproot a uživatelům by měla být schopná také zajistit větší míru anonymity nebo větší efektivitu transakcí. I když komunita kolem Bitcoinu tento upgrade odsouhlasila, vyčkává se schválně až do listopadu. V mezi čase totiž bude probíhat testování, aby se minimalizovalo riziko, že se něco pokazí.

Foto: Pixabay

Poslední takový upgrade proběhl v roce 2017 a v té době se o něm hovořilo jako o „poslední občanské válce,“ protože naprosto rozdělil celou komunitu. Oproti tomu je nově plánovaný Taproot naprosto bez nějakých větších negativních reakcí. Zda to nějak závažně zahýbe s cenou Bitcoinu se dá jen předpokládat, nikoliv však na jistotu tvrdit. Nicméně postavení Bitcoinu se celosvětově upevňuje a jediné, co mu trochu kazí pověst je Elon Musk. Hlavním znakem Bitcoinu je, že je nezávislý na vládách, institucích a jedincích. Smutné pak je, když Elon jedním příspěvkem může shodit celý svět kryptoměn.

Zdroj: CNBC.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV