Twitter se podílí na ruské cenzuře, má přímou linku do Kremlu

Ruská federace požaduje po všech sociálních sítích, aby do 24 hodin smazali nelegální obsah, dětskou pornografii či jakékoliv protistátní akce ze svých stránek. První společností, která se podrobila je Twitter. Ruský cenzurní úřad si pro tento případ zřídil přímou komunikační linku s centrálou Twitteru.

Foto: Pixabay

Rusko v nedávné době vydalo zákon, podle kterého musí probíhat na všech sociálních sítích cenzura obsahu. Jinými slovy se musí mazat ty příspěvky, které nějakým způsobem nabádají k demonstracím či protistátním akcím a jsou obecně považovány za škodlivé. 

První z amerických společností, která se podrobila cenzuře a přistoupila na ruské podmínky je společnost Twitter. Tuto zprávu přinesl na konci týdne přímo ruský cenzurní úřad Roskomnadzor. Tento úřad dodal, že Twitter splňuje všechny Ruskem stanovené podmínky, je však v plnění těchto podmínek prý pomalejší, než by ruské úřady potřebovaly.

Foto: Pixabay

Twitter pak dále uvedl, že s Roskomnadzorem jednal za duben dvakrát s tím, že jak toto jednání, tak výsledek, byly konstruktivní. Nejde však zcela o dobrovolnou akci Twitteru. Rusko totiž v březnu cíleně snížilo rychlost této sociální sítě natolik, že se téměř nedal používat. Twitter tak pod tímto nátlakem odstranil plných 60% obsahu, který byl ruskými úřady označen jako zakázaný.

Omezení rychlosti Twitteru na území Ruské federace bylo prodlouženo do 15. května. Podle ruských úřadů to funguje a Twitter se v odstraňování značně zrychlil. Rychlost je v tomto případě stále klíčová. Rusko v zákoně požaduje odstranění závadného obsahu do 24 hodin, kdežto Twitteru to v průměru trvá až 81 hodin. Roskomnadzor na závěr jednání uvedl, že se s Twitterem dohodli na zřízení přímé komunikační linky mezi Roskomnadzorem a centrálou Twitteru.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV