Svět kryptoměn se rozpadá – experti se obávají definitivního konce

Kryptoměny vznikly v roce 2009 a první z kryptoměn byl slavný Bitcoin. Původní smysl byl osvobodit se od systému, kde vývoj národních měn je řízen bankami, úřady a spoustou dalších institucí. Ironií osudu se stalo, že Elon Musk si omotal celý svět kryptoměn a hraje si s ním, jak se mu zlíbí.

Foto: Pixabay

Majitelé kryptoměn se tak bojí, co uveřejní Elon na Twitteru. Zatímco pro pád národní měny by se musela stát nějaká hospodářská katastrofa, pro pád kryptoměn stačí pouhý tweet od Elona Muska. Vše se začalo tím, že Elon Musk začal na Twitteru propagovat Bitcoin, čímž odstartoval růst hodnoty Bitcoinu.

Tento růst podnítil i zprávou o tom, že Tesla nakoupila Bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. Díky popularizaci ze strany Elona Muska i velké společnosti jako MasterCard, Visa nebo Paypal oznámily, že začnou podporovat kryptoměny. Nyní se však Elon bystře rozhodl Bitcoin zase zavrhnout pro jeho ekologickou stopu a rázem se celý svět kryptoměn zbortil.

Podle finančních expertů se trh s kryptoměnami propadl o více než 20% a stále klesá. Hodnota Bitcoinu spadla díky jednomu tweetu na polovinu, což znamená miliardové ztráty z kapitalistického hlediska. Důkazem propadu kryptotrhu je i propad hodnoty akcií největší kryptoměnové směnárny Coinbase.

Zdroj: TechCrunch.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV