Nový vir postihl již 25% uživatelů v České republice, potvrdil ESET

Česká republika se stala terčem mnoha hackerských útoků během posledních několika měsíců. Ze statistik antivirové společnosti ESET vyplývá, že každý čtvrtý Čech se stal obětí zákeřného viru Fareit.

Foto: Pixabay

Podle statistik antivirové společnosti Eset se uživatelé v České republice již několikátý měsíc potýkají s prozatím nejrozšířenějším trojským koněm jménem Fareit. Tento zákeřný vir má dokonce na svědomí každou čtvrtou detekovanou hrozbu v Česku.

Jeho intenzita však sílí, což dokazuje i nárůst útoků mezi měsíci březen a duben o 2%. To, že se jedná o skutečně vážnou hrozbu dokazuje i tabulka nejrozšířenějších hrozeb u nás, kde Fareit má 25% a všechny další položky jsou jen zastoupeny v řádech jednotek procent.

Foto: Pixabay

Hlavním posláním Fareita je ukrást všechna hesla a přihlašovací údaje uložená v prohlížečích. Mnozí experti však uvedli, že 6.dubna dokonce zachytili spamovou kampaň zacílenou přímo na Českou republiku.

Fareit však není jedinou hrozbou pro Čechy, ale i další viry, jako je Agent-Tesla, Formbook či Spy.Agent.AES poslední dobou zesílili své útoky na nás. Dost často oběti obdrží email s přílohou FAKTURA.exe nebo TT COPY.exe vydávající se za bankovní výpis či přehled nějakých provedených bankovních operací. Doporučit lze jen co největší opatrnost a obezřetnost. Pokud obdržíte pochybný e-mail, raději ho označte jako SPAM. Platí také pravidlo, že bankovní instituce zpravidla nikdy neposílají soubory končící na .exe nebo .bat.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV