HP Elitebook DragonFly G2 – co jsme v testu zjistili?

Prémiovou sérií u notebooků společnosti HP pak tvoří řada Elitebook, což je dle slov HP prémiový segment podnikatelských notebooků. Do naší redakce přišel model HP Elitebook Dragonfly G2, který dokázal tuto již prémiovou kategorii ještě více obohatit. Důležitým aspektem je jistě hmotnost, která u tohoto modelu klesla až na jeden kilogram, a to i přes to, že tělo notebooku je tvořeno lehkými kovy a slitinami.

Foto: poskytnuto společností HP

I když je tělo velice lehké působí robustně a nikde se nijak nekroutí. Celý prémiový koncept je pak završen opleteným napájecím USB-C kabelem. Tmavě modré matné provedení kombinované se stříbrnými prvky pak působí velice atraktivně.

VZHLED

Nabídka konektorů je zde také dobrá. Máme zde dva USB-C s podporou Thunderbolt, HDMI a jedno jediné USB3.0. Na první pohled zaujme HP Elitebook Dragonfly G2 především nízkou hmotností, možností přihlásit se pomocí obličeje a dobrým výkonem. Nádechy a výdechy jsou pak poměrně neprakticky umístěny zespodu a vzhledem k tomu, že notebook nemá příliš velké nohy se poměrně často zadýchá a přehřeje. Druhým problémem je také absence alespoň druhého USB3.0. V případě zapojení externí myši nebo klávesnice již nemáte možnost připojit ani obyčejný flasdisk.

Pochválit ale na druhou stranu musíme tenký rámeček displeje, který má nahoře a dole pouze necelý centimetr a ze stran je ještě tenčí. Displej pak při otevření na 45 stupňů drží ve své poloze i při otřesech. Celkově se pak dá displej otevřít až o 360 stupňů. V horním rámečku displeje je pak ještě zabudovaná kamera Infrared HD 720p s podporou Windows Hello.

KLÁVESNICE A TOUCHPAD

Oproti standardnímu rozložení klávesnice můžeme zde najít ještě několik užitečných tlačítek, jako je například v pravém horním rohu tlačítko s monitorem pro sdílení obrazovky nebo tlačítko se zvednutým a zavěšeným sluchátkem pro přijetí a ukončení hovoru v aplikace Skype.

Dále zde najdeme také jednu specialitku a to chybějící tlačítko Insert, které je nahrazeno Fn+E. Popravdě je nutno konstatovat, že toto tlačítko se téměř nepoužívá a zabírá jen místo na klávesnici. Poslední nezvyklou věcí je umístění Power button na levé straně.

Při psaní lze hodnotit tato klávesnice i touchpad jako příjemný a středně měkký. Všechny tlačítka jsou od sebe více méně akorát vzdáleny pro pohodlné psaní všemi deseti. To, co mně osobně trochu vadí je sdílené tlačítko pro šipku nahoru a dolů. V dnešní době je to však čím dál více populární, takže se může jednat jen o můj subjektivní dojem. Při hraní her my však plnohodnotná šipka chybí a používám kvůli tomu externí klávesnici.

DISPLEJ

Dotykový displej má úhlopříčku 33,8cm, což je 13,3“. Jde o ideální kompromis abyste měli ideálně veliký displej na práci a zároveň byl lehký a snadno přenosný. Jedná se i IPS displej s LED podsvícením a Full HD rozlišením, UWVA, BirghVIew a jasem na 400 nitů. Jak již bylo řečeno, jedná se o dotykový displej se schopností přetočení o 360 stupňů. Jsou zde však o trochu horší pozorovací úhly, takže odpovídají zhruba 90 stupňům.

ZVUK

Objektivně musím uznat, že zvuk je vzhledem k velikosti notebooku nadstandardní. Vděčit za to můžeme čtyřem reproduktorům, s tím, že dva výškové jsou po stranách klávesnice a dva středobasové jsou na spodní přední hraně. Reproduktory pocházejí z dílny Bang&Olufsen a dohromady poskytují nádherný prokreslený zvuk Pokud však notebook překlopíte, ocitnou se reproduktory vespodu a celý zvuk míří do podložky. Pro běžný poslech lze však konstatovat, že zvuk je plnohodnotný a hlasitost notebooku bez problémů zaplní celou místnost.

HLUČNOST

Při běžné práci je notebook tichý a ani není zadýchaný. Při větším zatížení začne být problém s tím, že na spodní straně jsou malé pacičky, které napustí k nádechu a výdechu chlazení téměř žádný vzduch. Na základě toho pak dochází k přehřívání, funění a samozřejmě i snížení výkonu. Doporučujeme proto používat notebook na dobře větrané podložce a neměl by být žádný problém.

VÝKON A ÚLOŽIŠTĚ

V tomto modelu je paměť o velikosti 512 GB SSD a zároveň RAM 16 GB LPDDR4X 4266 MHz SDRAM. Uvnitř pak bije srdce v podobě Intel Core i7-1165G7, který má 4,7GHz s mezipamětí 12MB a 4 jádry. Procesor je pak doplněn o Tiger Lake. Poslední z hráčů o výkon je grafická karta Intel Iris Xe, která svou práci vykonává opravdu znamenitě. 

VÝDRŽ

V případě HP Elitebook Dragonfly G2 jsme zaznamenali skutečně rekordní výdrž. Vděčit za to můžeme hlavní 65W akumulátoru s USB-C a 4článkovou Li-ion HP baterií s dlouhou výdrží a kapacitou 56,2 Wh. Uváděná výdrž je zhruba 8,5 hodiny s tím, že při nastavení úsporného režimu se dá tato doba i překonat. Delší výdrž by však znamenala i těžší notebook, větší baterii a větší adaptér. Výdrž 8,5 hodiny je tak optimální pro jednu pracovní dobu.

Akumulátor s kapacitou 37 Wh pak znamená, že ani nepůjde o nějakého rekordmana ve výdrži. Ano, vzhledem k nízké kapacitě zaslouží pochvalu 8,5 hodiny přehrávání filmů, ale není to na dnešní poměry nic překvapivého.

ZÁVĚR

Závěrem nezbývá než konstatovat, že tento notebook nabídne každému super výkon, velkou výdrž a hlavně i mobilitu. Díky jeho rozměrům a jeho váze nebudete mít problém ho kdykoliv dát do batohu a přenést kamkoliv jinam. Displej s možností přetočení o 360 stupňů a Full HD rozlišením je pak určitě skvělým bonusem. Vytknout můžeme akorát absenci druhého USB 3.0 portu nebo hůře vymyšlené nádechy. Za redakci však můžeme tento notebook doporučit.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti HP

POZITIVA

 • velký výkon
 • paměť SSD
 • dotykový displej
 • rozlišení
 • 400 nitů
 • nízká váha
 • celokovové tělo

NEGATIVA

 • absence druhého USB 3.0
 • přehřívání
 • špatně řešené nádechy
 • horší pozorovací úhly

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me