Z Facebooku unikly data půl miliardy lidí – jde o největší únik dat v historii

Společnost Facebook již v minulosti čelila řadě afér týkající se úniku dat. Nyní však vyplavalo na povrch, že unikly data více než půl miliardě lidí. Únik přišel ve chvíli, kdy se Facebook postavil do role bojovníka za soukromí lidí.

Foto: Pixabay (odkaz)

Facebook ne vždy nakládal či zabezpečoval osobní údaje svých uživatelů tak, jak by se očekávalo. V důsledku toho jsme mohli být svědky několik vážných úniků dat. Nyní však server BusinessInsider přišel s informací, že nyní došlo k úniku dat u 533 milionech uživatelů z více než 100 zemí světa. Zda mezi oběťmi jsou i uživatelé z České republiky není v tuto chvíli jasné.

Na zahraničním hackerském fóru, které objevil BusinessInsider, se objevil jmenný seznam uživatelů spolu s údaji o jejich poloze, telefonními čísly a e-mailovými adresami. Jediné štěstí je, že by mezi údaji neměli být data o platebních kartách. Jak k úniku vůbec došlo se bohužel ještě neví.

Foto: Pixabay

Společnost Facebook jistě tuto počínající aféru zaznamenala, ale ještě nestihla vydat žádné oficiální prohlášení. Bezpečnostní experti a analytici však předpokládají, že celá aféru musí být radikálně a rychle vyřešena vzhledem k jejímu rozsahu, který je prý největší v historii Facebooku. Očekáváme, že se co nejdříve objeví další skutečnosti, o kterých vás budeme informovat.

Zdroj: BusinessInsider.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me