IT pro Tebe

Která herní konzole je nejprodávanější konzolí všech dob?

Společnost Sony představila na konci minulého roku svou novou konzoli PlayStation 5, která přes její nedostupnost trhá rekordní prodeje. Jde tak o nejrychleji prodávanou konzoli všech dob, podle tiskové zprávy Sony.

Foto: Pixabay

Společnost Sony na konci minulého roku představila svou dlouho očekávanou konzoli PlayStation 5. Ta se obratem celosvětově vyprodala. Rekordní zájem o tuto konzoli umocňuje i současná pandemie koronaviru, díky které lidé sedí doma více času tráví hraním her.

I přes nedostatek konzolí na prodejnách trhá Sony se svou konzolí rekordy. Ve Spojených státech amerických se jedná o nejrychleji prodávanou konzoli všech dob. Úspěchy a rekordy trhá i v domácím Japonsku nebo v Evropě.

Foto: Pixabay

Podle oficiální tiskové zprávy od Sony se prodalo k 31. březnu neuvěřitelných 7,8 milionů kusů. Sony odhaduje, že mnoho lidí ještě čeká ve frontě na svou konzoli, a proto by příští podzim mohl počet prodaných kusů dosáhnout i dvojnásobek. Tím by PlayStation 5 za první rok překonal veškeré prodeje předchozí verze PlayStation 4.

Zdroj: Engadget.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

Diskuze