Hackeři po svém útoku zveřejnili telefonní číslo Marka Zuckergerga

Facebook čelí největšímu úniku dat ve své historii. Na veřejnost se dostala data od více než půl miliardy lidí. Mezi postiženými je i přes milion českých uživatelů a mimo jiné i sám zakladatel Mark Zuckerberg. Podle Facebooku jde o stará data, což samozřejmě není žádná omluva.

Foto: Pixabay

Při nedávném úniku dat z Facebooku, kdy měly uniknout osobní údaje 533 milionů uživatelů a mezi nimi i přes 1 milionů Čechu, byly objeveny i osobní údaje samotného zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. Tuto informaci potvrdili i bezpečnostní experti. Proto se dá očekávat, že mnohým uživatelům začne v budoucnu chodit nevyžádaná pošta a silně se doporučuje takovouto poštu označit zrovna jako spam.

K celé aféře se konečně vyjádřil i samotný Facebook, který na dotaz serveru BusinessInsider prohlásil: „Tyto data jsou stará a pocházejí již z roku 2019. Problém s tímto únikem byl nahlášen a opraven již v srpnu 2019.“ K informaci týkající se Zuckerbergových osobních údajů se však mluvčí společnosti Facebook nevyjádřil.

Foto: Pixabay

Problém je, že veškerá uniklá data jsou lehce přístupná jen s minimální datovou znalostí. Zda se jedná dle slov Facebooku o stará data či jde o povedený hackerský útok se musí logicky ještě prošetřit. I kdyby se však jednalo o stará data, nejde o žádnou omluvu a je nepřijatelné, aby se dala telefonní čísla půl miliardy lidí nalézt volně na internetu. Zajímavá je i skutečnost, že po aféře Cambridge Analytica Facebook prohlásil, že přijme taková opatření, aby se nic podobného v budoucnu opakovat nebude.

Zdroj: BusinessInsider.in (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me