Google odřízne všechny aplikace od některých citlivých údajů

Společnost Google se rozhodla, že v rámci svého operačního systému Android zamezí aplikacím, aby viděli některé citlivé údaje, jako je seznam všech nainstalovaných aplikací. Do 5. května musí všichni vývojáři doručit speciální formulář, kterým obhájí potřebu takovýchto oprávnění.

Foto: Pixabay

Google nás hlídá na každém kroku, na to jsme si již celkem zvykly. Nejde však jen o Google, protože tajně nás sledují i mnohé jiné aplikace. Ty si často vyžádají neomezená práva i přístup ke všem jiným aplikacím. To se nyní má změnit. Google totiž zjistil, že přehled nainstalovaných aplikací může hodně prozradit o osobnosti uživatele, jeho osobní rysy, politickou příslušnost a další.

Proto od 5. května tohoto roku budou muset povinně všichni vývojáři poskytnout velice dobrý důvod, aby jim Google poskytl oprávnění k informacím tohoto typu. V tuto chvíli přistupují aplikace k seznamu nainstalovaných aplikací pomocí oprávnění „QUERY_ALL_PACKAGES“, tím si zobrazí kompletní seznam nainstalovaných aplikací. Google však naštěstí nedávno aktualizoval své zásady pro vývojáře a podle těchto zásad jsou tyto informace považovány za osobní a citlivé.

Foto: Pixabay

Pokud by tak nějaká aplikace žádala o toto oprávnění, musí k tomu podat výjimečný důvod. Jde v praxi například o správce souborů, prohlížeče či antivirové aplikace. Vývojáři stávajících aplikací tak musejí dodatečně podat formulář, kde vysvětlí a obhájí důvody pro žádání o široká oprávnění. Google navíc předeslal, že bude tvrdě trestat ty, kteří by to chtěli porušit.

Zdroj: TheVerge.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV