WhatsApp ukončuje podporu velké části uživatelů, koho se to týká

Společnost WhatsApp sice ještě oficiálně nic neoznámila, ale tým WABetaInfo na svém Twitteru uveřejnil informaci, že se WhatsApp chystá vypnout podporu pro uživatele iPhonů s operačním systémem iOS9 a starší, který je teprve 5 let starý.

Foto: Pixabay

WhatsApp patří celosvětově mezi jednu z nejpopulárnějších chatovacích aplikací a nabízí bezpečnou a šifrovanou komunikaci. Nyní se však rozhodl podle týmu WABetaInfo ukončit podporu nezanedbatelné části svých uživatelů. Podle dostupných informací to nemá nic společného s tolik diskutovaným souhlasem s novými pravidly. 

Vypnutí podpory by se mělo týkat především uživatelů starších modelů iPhonů, kteří mají verzi operačního systému iOS9 a starší. Nová aktualizace WhatsAppu již jednoduše nebude s tímto operačním systémem kompatibilní. Tým WABetaInfo dále upozornil, že tato novinka se netýká starších modelů, které mají možnost aktualizace svého operačního systému na iOS10.

Společnost Apple však předeslala, že i když je operační systém iOS9 starý teprve pět let, má nadpoloviční většina nejnovější operační systém iOS14. I tak se ale změna týká nezanedbatelného množství uživatelů. Ti si budou muset zkrátka pořídit nový mobilní telefon. Vypnutí podpory je poměrně logickým krokem, protože v minulém roce došlo k vypnutí podpory u starých verzí operačního systému Android.

Zdroj: Express.co.uk (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV