VolksWagen chce rozdrtit Teslu – do 15 let získá monopol na elektromobily

Automobilový koncern VolksWagen, pod který spadá i naše Škoda Auto, pohlíží na Teslu Elona Muska jako na zdařilý startup, který však nemůže ohrozit VolksWagen. Ten chce masivně investovat do rozvoje elektromobilů a svých vlastních technologií. Do 15 let pak, podle generálního ředitele, bude mít VolksWagen monopol na trhu. Jeho hlavní výhodou je extrémně nadsazená cena za vozy Tesla. Pokud vyrobí obdobný vůz za menší cenu, má výhru jistou.

Foto: Pixabay

Elektromobily jsou jasnou cestou pro budoucnost. Svědčí o tom i skutečnost, že mnoho zemí v čele s Velkou Británií, si dalo závazek vymýtit obyčejná vozidla ze svých silnic. Nejhlasitější je pak v této oblasti bez pochyby Elon Musk se svými elektromobily Tesla. Nesmí však zapomínat, že to není zdaleka jediný výrobce elektromobilů.

Dalším adeptem na ovládnutí trhu s elektromobily je velký koncern Volkswagen. Jeho generální ředitel, Herbert Diess, již předeslal, že rozhodně nehodlá s Elonem Muskem spojit své síly, ale naopak ho chce v konkurenčním boji porazit a předehnat. Doslova pak prohlásil, že nechce jen kopírovat Muska, ale že jeho koncern si hledá svou vlastní cestu.

Foto: Pixabay

Herbert Diess si myslí, že Volkswagen potřebuje své vlastní technologie a hlavně svůj vlastní software. Poté nezbývá než sešlápnout plyn a vyrazit kupředu. Stejným způsobem dle jeho slov nejspíše uvažuje i Elon Musk. V žádném případě se prý nedá hovořit o případné budoucí spolupráci.

Je skutečností, že elektromobily Tesla jsou sice technologicky velice propracované, nicméně jsou také velice drahé, a proto by dle úvah odborníků, běl Volkswagen šanci s elektromobily střední a nižší třídy pro širší veřejnost. Za účelem posílení divize elektromobilů bude Volkswagen budovat šest gigatováren v Evropě a zároveň má v plánu významně posílit nabíjecí stanice jak po celé Evropě, tak i v Severní Americe či Číně.

VolksWagen má navíc v plánu vyvinout nový typ baterie se sjednoceným článkem, které se mají uvést do provozu již za dva roky. Do roku 2030 je pak bude využívat 80% všech elektrických vozidel. Diess také hrdě prohlásil, že během 15 let získá monopol na elektromobily a jeho software bude hlavním motorem celého automobilového průmyslu. V očích VolksWagenu je Tesla jen Startup, který časem sílí, ale VolksWagen nezůstává pozadu.

Zdroj: CNBC.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV