Spotify okopíroval a nasadil vlastní obdobu Clubhouse – nabídne živé koncerty

Spotify známe všichni, jedná se o největší hudební přehrávač na trhu. Nyní však společnost oznámila rozšíření o živé vysílání audia, tedy například koncertů nebo živých podcastů. Stalo se tak po zakoupení společnosti Betty Labs, tedy společností stojící za aplikací Locker Room, ta je podobná Clubhousu, jen se zaměřuje na sporty.

Foto: Pixabay

Výsledkem této akvizice bude to, že Locker Room i nadále zůstane ke stažení v App Storu. Aplikace má však být v budoucnu “rebrandována“ a rozšířená i na Android zařízení. Nadále se má rozšířit i mimo sportovní akce a to například na živou hudbu nebo další kulturní akce.

Vysoce postavený manažer Spotify Gustav Söderström řekl pro The Verge, že Spotify nechá kohokoliv, aby využil jejich aplikace pro živý přenos audia. Spotify tedy bude přímo konkurovat Clubhousu, Twitter Spaces, nebo Discordu.

Foto: Pixabay

Dosavadní Locker Room a Spotify tedy zůstanou oddělenými aplikacemi, avšak budou velmi úzce propojeny. Na rozdíl od Clubhouse umožní totiž nová aplikace od Spotify zaznamenávat a ukládat živé audio. To pak budete moci jednoduše nahrát na Spotify.

Samotné audio se stává rok od roku stále populárnější. Například Amazon nedávno koupil společnost Wondery, která se zaměřuje na podcasty. Facebook údajně připravuje funkci pro živé audio. Spotify nám však ukazuje že jde mít oboje najednou.

Zdroj: TheVerge.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV