Nokia vlastní 3 500 patentů nezbytných pro 5G, Samsung si je licencuje

Společnost Samsung se snaží vyvinout nové mobilní telefony s technologií a podporou 5G. Proto nezbytně potřebuje příslušné patenty, které našla u společnosti Nokia. Ta vlastní zhruba 3 500 patentů nezbytných pro 5G. Samsung proto uzavřel dohodu s Nokií o licencování těchto patentů

Foto: Pixabay

Společnost Nokia je známou hlavně z let minulých, kdy vyráběla mobilní telefony s vynikajícími parametry a dobrou výdrží. Poslední dobou však její výroba dosti zaostává. Možná právě proto se rozhodla uzavřít se společností Samsung dohodu o licencování patentů pokrývající její inovace v oblasti video standardů.

Ani jedna ze společností prozatím neuveřejnila konkrétní detaily celé dohody. Společnost Nokia, i když sama nic moc nevyrábí, je stále vlastníkem zhruba 20 000 patentů z doby, kdy její produkty měly většinový podíl na trhu. Z těchto 20 000 patentů je pak zhruba 3 500 patentů označených jako nezbytné pro mobilní síť 5G.

Foto: Pixabay

Dohoda mezi Samsungem a Nokií pak přichází zhruba měsíc poté, co v USA zažalovala společnost Ericsson právě společnost Samsung o výplatu ušlého zisku z porušení dvou patentů. Americký soud rozhodl ve prospěch Ericssonu, ale Samsung se rozhodl odvolat. Možná právě proto se dohodl s konkurenční Nokií.

Zdroj: Finance.yahoo.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV