Experti se shodli, který automobil bude nejpoužívanější vůbec, budete se divit

V nadcházejících čtyřech letech podle odborníků ze švýcarské banky UBS nepůjde v oblasti elektromobilů o rivalitu například mezi čínským výrobcem automobilů Nio Inc. a XPeng Inc., analyticky z banky UBS predikují, že v roce 2025 budou o prvenství v elektromobilovém průmyslu bojovat Tesla miliardáře Elona Muska a koncern Volkswagen AG.

Foto: Pixabay

Očekává se, že automobilka Volkswagen bude příští rok na podobných číslech, co se týče prodaných automobilů jako společnost Tesla, kdy každá z firem dodá přibližně 1.2 milionů automobilů. Podle slov Patricka Hummela z UBS banky čas, nejlepší doby pro výrobu automobilů už skončil, a pro automobilky je zásadní získat co nejrychleji měřítko výroby.

Hummel přirovnal Teslu ke společnosti Apple Inc., pokud jde o škálovatelnost. Jde tedy o obdivovaný hardware Tesly v kombinaci s ekologickým softwarem. Z aktuálního vývoje mezinárodního přehledu obchodů má Volkswagen podobnou hodnotovou pozici na globálním trhu jako například Samsung a má také velmi kvalitní hardware.

Foto: Pixabay

I kdyby se Volkswagen nedostal během nadcházející doby na stejnou úroveň jako jako Tesla, stále existuje možnost, že vystoupá nad svoji současnou úroveň. Tesla nad Volkswagenem vede v odvětvích jako je elektrický pohon, digitalizace a autonomní řízení. V listopadu loňského roku generální ředitel Volkswagenu Herbert Diess připustil, že s Teslou soupeří.

Zdroj: Finance.yahoo.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV